• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   मन्त्रिपरिषद्को बैठक बस्दै ★   चिसोले जमेको पञ्चकुुण्ड तालमा रमाउँदै पर्यटक ★   एनसेल प्रकरण: `अपार करछलि´को गहिरो अनुसन्धान जरुरी : महामन्त्री शर्मा ★   म्यान्चेस्टर युनाइटेडले चेल्सीलाई हरायो ★   एस्टन भिल्लासँग हार्यो म्यान्चेस्टर सिटी ★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी

स्थानीय तह निर्वाचनको उम्मेदवारी दर्ता वैशाख ११ र १२ गते हुनेकाठमाडौँ । निर्वाचन आयोगले स्थानीय तहको निर्वाचनका लागि आगामी वैशाख ११ र १२ गते उम्मेदवारी दर्ता हुने कार्यक्रम तय गरेको छ । आयोगले शुक्रबार पास गरेको निर्वाचन कार्यक्रमअनुसार उम्मेदवारी दर्ताका लागि वैशाख ११ र १२ गते दुई दिन छुट्याइएको छ । 

निर्वाचन कार्यक्रमअनुसार उजुरी दर्ता, त्यसमाथि जाँचबुझसहितका प्रक्रिया पूरा गरी वैशाख १५ गते उम्मेदवारको नाम सार्वजनिक गरिनेछ ।

उम्मेदवारलाई नाम फिर्ता लिन चाहे वैशाख १६ गतेको समय दिइनेछ । वैशाख १६ गते साँझ ५ देखि ६ बजेसम्ममा उम्मेदवारहरुको अन्तिम नामावली प्रकाशित गरिनेछ । वैशाख १७ गते उम्मेदवारहरुलाई चुनाव चिह्न प्रदान गरिनेछ । 

आयोगका अनुसार वैशाख ३० गते बिहान ७ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म मतदान हुनेछ । मतदान हुने समयभन्दा ४८ घण्टाअघि अर्थात वैशाख २७ गते मध्यरातदेखि मौन अवधि लागु हुने आयोगले जनाएको छ ।