• १९ असार २०७९, आईतवार
  •      Sun Jul 3 2022
Logo
Latest
★   मकवानपुरमा जन्ती बोकेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु, २६ घाइते ★   सनराइज बैंकले ल्यायो कस्टमाइज फोटो कार्डको सुविधा ★   श्रावण महिनाभर एमाले बाग्मतीले ‘सुशु’ अभियान संचालन गर्ने ★   एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल ★   १७ डिआइजीलाई दज्र्यानी चिह्न ★   निर्वाचनमा भएका अन्तरघातको छानबिनका लागि एमालेले बनायो समिति ★   अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! ★   अर्थ मन्त्रालय भन्छः जेठ १४ गते रातिको सीसीटीभी फुटेज मेटियो ★   दक्षिण पश्चिम पाकिस्तानमा बस खाल्डोमा खस्दा १९ जनाको मृत्यु, १२ घाइते ★   उपत्यका विशेष प्रदेश कमिटीमा स्थानीय निर्वाचनको समीक्षा

नेपालको माया भए एकीकृत माओवादीलाई भोट : कलाकारहरुसंविधानसभाको दोस्रो निर्वाचन नजिकिदो अवस्थामा गाउँ–गाउँमा चुनावी रौनक बढेको छ । पार्टीका कार्यकर्ता, नेतादेखि तल्लो तहका जनतासम्ममा चुनावी बहस हुने गरेको छ । देशमा छाएको चुनावी माहोलबाट कलाकारहरु पनि अछुतो रहन सकेका छैनन् । देशका विभिन्न स्थानमा हुने गरेका चुनावी सभामा कलाकारहरुले खुलेरै भोट माग्ने गरेका छन् । ‘खेलकुद र सँस्कृतिका लागि सिर्जना’ भन्ने नाराका साथ झापाको लखनपुरस्थित धिमाल राष्ट्रिय संग्रहालय निर्माणस्थल मैदानमा आयोजित बृहत साँस्कृतिक तथा खेलकुद महोत्सव कार्यक्रममा स्थानीय तथा राष्ट्रिय कलाकारहरुको निकै जमघट देखियो । चुनावको मुखमा आयो माओवादी बोलको गीति एल्वम सार्वजनिक गरेका चर्चित संगीतकार चेतन सापकोटाले जनवादी गीत गाउँदै नेपालको माया भए एकीकृत माओवादीलाई भोट हाल्न आग्रह गरे ।

एमाओवादीबाहेकको अरु शक्तिले देशमा परिवर्तन ल्याउन नसक्ने बताउँदै कुनै संकुचन नराखी एमाओवादीलाई दुई तिहाई बहुमत दिलाउन आग्रह गरे । देशको समग्र विकासको लागि निश्चित अवधिसम्म एकीकृत (माओवादी) लाई सरकार चलाउन आवश्यक बहुमत दिलाउन जनतासमक्ष उनले अपिल नै गरे । कार्यक्रममा जनवादी गायक जेवी टुहुरे, गिरिराज पौडेललगायतले आ–आफ्ना सांस्कृतिक प्रस्तुतिहरु पस्कँदै परिवर्तन पक्षधर शक्तिलाई दुई तिहाई मत दिन आग्रह गरे । युवा हाँस्य व्यङ्ग्यकारको प्रस्तुतिले सहभागिहरुलाई थप उत्साहित बनाएको थियो ।

एकीकृत नेकपा (माओवादी) का केन्द्रीय सदस्य एवम् पूर्व अर्थमन्त्री वर्षमान पुनको मुख्य आतिथ्यतामा आयोजना गरिएको सो कार्यक्रममा विभिन्न खेलका प्रदर्शनीहरु प्रस्तुतिहरु प्रस्तुत गरिएका थिए । झापा क्षेत्र नम्बर ७ का उम्मेद्वार तथा पूर्वसँस्कृति मन्त्री गोपाल किराँतीका लागि लक्षित गरेर आयोजना गरिएको कार्यक्रममा ४ हजार बढी सर्वसाधारणको सहभागिता रहेको थियो ।