• २० मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Dec 6 2022
Logo
Latest
★   दशगजालाई नै असर पर्ने गरी भारतको पर्खाल ★   मन्त्रिपरिषद् बैठक: मौद्रिक नीति र ब्याजदर परिवर्तन गर्नुपर्ने तीन मन्त्रीको धारणा ★   गाडी ,मोटरसाइकल, मोबाइल, मदिरा को आयात खुल्ला ★   प्रधानमन्त्री देउवाले सुदूरपश्चिम महोत्सव उद्घाटन गर्नुहुने ★   राष्ट्रिय दल बन्न नेकपा एसलाई साढे १८ हजार मत पुगेन ★   महाकाली घटनाबारे नेपालले भारतलाई पठायो ‘कूटनीतिक नोट’ ★   रुपन्देही २ मा पुनः मतदानको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट ★   चिया पनि ‘चक्लेटी’ स्वादमा ★   राम्रो कामका लागि गण्डकी प्रदेशमन्त्री गुरुङबाट सिक्नुपर्दछः महासचिव भुसाल ★   वीरगन्जमा रचियो सभ्य र भब्य कन्सर्टको इतिहास– तस्बिरहरु

दुर्घटनामा पाँच बालबालिकाको मृत्युमुम्बाई, १८ मंसिर । उत्तरी भारतीय राज्य उत्तर प्रदेशमा बिहीबार यात्रुबाहक रेल र विद्यालयको बस एकआपसमा ठोक्किँदा भएको दुर्घटनामा पाँच बालबालिकाको मृत्यु भएको समाचार छ । सो दुर्घटनामा विद्यालयका बस चालकसहित १७ बालबालिका घाइते भएका स्थानीय सञ्चारमाध्यमले जानकारी दिएको छ ।

बिहीबार बिहान रेलमार्गमा सो दुर्घटना भएको जनाइएको छ । उक्त दुर्घटनामा विद्यालयका पाँच बालबालिकाको घटनास्थलमै मृत्यु भएको छ । चालक र घाइते बालबालिकालाई उपचारार्थ अस्पताल लगिएको छ । यस घटनामा घाइते भएका केही बालबालिका अवस्था गम्भीर भएको पनि समाचारमा बताइएको छ ।

स्थानीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार दुर्घटनाग्रस्त विद्यालयको बसमा २० भन्दा बढी प्राथमिक विद्यालयका बालबालिका रहेका थिए । भारतमा विश्वकै तुलना सडक दुर्घटना बढी व्यक्तिले ज्यान गुमाउने गरेको पाइन्छ । सरकारी तथ्याङ्कअनुसार गत वर्ष पनि भारतमा भएका सडक दुर्घटनामा एक लाख ६६ हजार ५०६ व्यक्तिको मृत्यु भएको थियो ।