• १८ असार २०७९, शनिबार
  •      Sat Jul 2 2022
Logo

बिद्रोहीको आक्रमणमा पाँच प्रहरी मारिएअफगानिस्तान, २१ मंसिर । दक्षिण अफगानिस्तानको हेलमान्ड प्रान्तमाअवस्थित एक सुरक्षा जाँच चौकीमा तालिवानी बिद्रोहीकोले गरेको आक्रमणमा पाँच प्रहरीको मृत्यु भएको छ । गएराति भएको सो आक्रमणमा पाँच प्रहरी र एक बिद्रोहीकोको मृत्यु भएको आइतबार प्रहरी स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

मार्जा जिल्लाको ट्रिख नवार इलाकामा रहेको प्रहरीचौकीमा मध्यरातमा अज्ञात सङ्ख्यामा आएका तालिवान बिद्रोहीको र प्रहरीबीच भएको दोहोरो गोली हानाहानमा पाँच प्रहरी र एक बिद्रोहीकोको मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी प्रमुख मेहेर दिलले बताए ।

अफगानिस्तानको राजधानी काबुलदेखि ५५५ किलोमिटर दक्षिणमा पर्ने हेलमान्ड प्रान्तमा भएको यस आक्रमणमा अन्य कयौ आतङ्ककारी घाइते भएका जनाइएको छ । यस वर्षको अन्त्यसम्ममा अफगानिस्तानमा रहेका नेटोसँगआवद्ध प्रायः सैनिक फर्किसक्ने नेटोआबद्ध सबै देशहरूले निर्णय गरिसकेका हुनाले अफगानिस्तानमा सुरक्षाको जिम्मा अफगान सैनिकमा नै आएको छ ।

अफगानिस्तानमा सन् २०१० एक ३० हजार नेटो सैनिक रहेका हाल आएर सो सङ्ख्या ३४ हजारमा झरेको छ । त्यसमध्ये पनि करिब २४ हजार अमेरिकी सैनिक रहेका छन् । आगामी वर्ष पनि १० हजार भन्दा बढी नेटो सैनिक अफगानिस्तानमा बाँकी रहने अफगानिस्तान र अमेरिकाबीच भएको सुरक्षा सम्भौतामा हस्ताक्षर भएको छ । पछिल्लो समयमा तालिवानहरूले पनि अफगानिस्तानका विभिन्न स्थानमा सुरक्षाकर्मी र सरकारी अधिकारीहरुलाई लक्ष्यगरी आक्रमणलाई तीव्र पारेका छन् ।