• ८ आश्विन २०७९, शनिबार
  •      Sat Sep 24 2022
Logo
Latest
★   डा केसीको अनसन तोडियो, सरकारसंग १० बुँदे सहमति -सहमति पत्र सहित ★   खुट्टाकै सहाराले लेखेर साहित्यकार बन्ने यमको सपना ★   आफ्नै श्रीमतीको हत्या गरेको अभियोगमा पक्राउ ★   चाडबाडमा दुर्घटना रोक्न ‘टाइम कार्ड’ लागू गरिने ★   देशभर ७४ जनामा सङ्क्रमण, एकको निधन ★   पूर्वाधार क्षेत्रको विकास विस्तारमा पूर्वाधार पत्रकारहरूको पनि महत्वपूर्ण भूमिका ★   ‘प्रेम गीत ३’ ले भारतमा पहिलो दिनमा कति कमायो ? ★   युरोप पुगेर चन्द्र ढकालले भने- यहाँको समृद्धि नेपाल भित्र्याऔँ ★   संस्थापन पक्षसँग कोइराला पक्ष आक्रोशित, समानुपातिकको उम्मेदवारी चयनमा एकलौटी गरेको आरोप ★   काँग्रेस संस्थापन पक्षसँग कोइराला पक्ष आक्रोशित

गुल्मी–२ रामकुमारी झाँक्रीलाई नछाड्न माओवादीमा दबाब बढ्योकाठमाडौं । सत्ता गठबन्धनभित्र सिट बाँडफाँटले टुंगो पाउन नसकिरहेको अवस्थामा गुल्मी क्षेत्र नम्बर २ नेकपा एसलाई नछाड्न माओवादी केन्द्रभित्रै लबिङ बढेको छ ।

स्थानीय चुनावमा लुम्बिनी प्रदेशमै रोल्पापछिको दोस्रो नतिजा निकालेको गुल्मीमा माओवादीले प्रतिनिधिसभाका दुवै क्षेत्र छाड्न नसक्ने नेताहरु बताउँछन् ।

गुल्मी–२ मा माओवादीबाट टिकटका प्रमुख दाबेदार रहेका भिमकान्त भण्डारीले आइतबार पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डसँगको भेटको तस्बिर फेसबुकमा राखेपछि गुल्मीको राजनीतिमा तरंग पैदा भएको छ ।

भण्डारीले तस्बिरसहित क्याप्सन लेखेका छन् – अध्यक्ष भन्नु हुन्छ गुल्मी के छ जितिन्छ ? मैले भने, गुल्मी–२ का जनताले हसिया हथौडामा भोट हाल्ने रहर गरेका छन् । यसले गुल्मी २ मा माओवादीको बलियो दाबी रहेको अड्कल काट्न गाह्रो पर्दैन ।

१२ स्थानीय तह रहेको गुल्मीमा माओवादी केन्द्रले चारवटामा प्रमुख पद जितेको छ । त्यसमध्ये रुरुक्षेत्र गाउँपालिकाबाहेक अन्य तीनवटा पालिका क्षेत्र नम्बर २ मा पर्दछ । सो क्षेत्रमा नेकपा एसकी सचिव रामकुमारी झाँक्रीले टिकट दाबी गरेकी छन् । शीर्ष नेताहरुले गुल्मी २ झाँक्रीलाई छाड्ने होकि भन्ने मनासायले माओवादीका स्थानीय नेता कार्यकर्ताहरु नेतृत्वमाथि दबाब बढाउन थालेका छन् ।

गुल्मी–२ बाट माओवादी केन्द्रले भीमकान्त भण्डारी, नुमराज पाण्डे र वीरवहादुर कार्कीको नाम सिफारिस गरेको भएता पनि भण्डारीले टिकट पाउने लगभग निश्चितै छ ।

गुल्मी माओवादीका लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष सुदर्शन बराल समेत चुनाव जितेको र गृहजिल्ला भएका कारण पनि गुल्मी २ मा माओवादीले दाबी यथावत राखेको नेताहरु बताउँछन् । झाँक्रीले प्रत्यक्ष मै चुनाव लड्ने आकांक्षा भए काठमाडौं उपयुक्त हुने उनीहरुको सुझाव छ ।