• २० असार २०७९, सोमबार
  •      Mon Jul 4 2022
Logo
Latest
★   मकवानपुरमा जन्ती बोकेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु, २६ घाइते ★   सनराइज बैंकले ल्यायो कस्टमाइज फोटो कार्डको सुविधा ★   श्रावण महिनाभर एमाले बाग्मतीले ‘सुशु’ अभियान संचालन गर्ने ★   एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल ★   १७ डिआइजीलाई दज्र्यानी चिह्न ★   निर्वाचनमा भएका अन्तरघातको छानबिनका लागि एमालेले बनायो समिति ★   अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! ★   अर्थ मन्त्रालय भन्छः जेठ १४ गते रातिको सीसीटीभी फुटेज मेटियो ★   दक्षिण पश्चिम पाकिस्तानमा बस खाल्डोमा खस्दा १९ जनाको मृत्यु, १२ घाइते ★   उपत्यका विशेष प्रदेश कमिटीमा स्थानीय निर्वाचनको समीक्षा

यसरी कपी गरिन्छ नेपाली चलचित्रका पोष्टरहरु (फोटोफिचर सहित)हलीउड र बलीउडका चलचित्रहरुको नक्कल गर्नु नै नेपाली चलचित्रहरुले राम्रो दर्शक नपाउनुको मुख्य कारणको रुपमा लिइन्छ । बलीउडका चलचित्रहरुको भाषमा पनि धेरै समानता हुनाले र छिमेकी देश हुनुले पनि हलीउडको भन्दा बढी प्रभाब रहने गरेको छ । बिश्वमै आफ्नो प्रभाब पार्न सफल बलीउड सिने उद्दोगबाट केही प्रभाबित हुनुलाई त अन्यथा मान्न हुँदैन तर केहि नेपाली चलचित्रहरु भने हुबहु कपी गर्दा सिंगो नेपाली सिने उद्दोग बदनाम हुने गरेको छ । अझ कतिपय चलचित्र हरुले त आफ्नो पोष्टर नै हुबहु कपी गरेर आलोचित हुने गरेका छन् । यहां यस्तै केहि नेपाली चलचित्रका पोष्टरहरु प्रस्तुत गरिएको छ जुन चलचित्रले हुबहु बलीउडका चलचित्रका पोष्टरहरुको नक्क्ल गरिएको छ ।

नेपाली चलचित्रले मात्र होइन, बलिउडले पनि चोरीको अवधारणाले निकै चलचित्रहरु बनाउने गर्दछन् । पछिल्लो समयमा धेरै चलचित्रहरु या त हलिउडको रिमेक हुने गर्दछ अथवा साउथ इन्डियन चलचित्रहरुको कथावस्तु चोरिन्छ । चलचित्रका यी कथावस्तुहरुलाई चोर्ने चलन सिर्फ कहानी र तस्बिरहरु सम्ममा मात्र सिमित नभइकन पोष्टरहरुसम्म पुगेको छ । बलीउडका कुन कुन चलचित्रका तस्बिरहरु कहाँबाट चोरी भएका छन् भन्ने रिपोर्ट भने आगामी दिनहरुमा सार्वजनिक गर्ने प्रतिबद्धताका साथ अहिले हेरौं केहि नेपाली चलचित्रका पोष्टरहरु जुन हलीउड र बलीउडका चलचित्रका पोष्टरहरुको हुबहु कपी गरिएका छन् ।