• १८ असार २०७९, शनिबार
  •      Sat Jul 2 2022
Logo
Latest
★   राससका अध्यक्ष झालाई स्वतन्त्रता सेनानी सम्मान ★   चुइगम पड्काएरै सके नेपालीले ४१ करोड ★   निजगढ अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल गठबन्धन सरकारको पहिलो प्राथमिकतामाः प्रधानमन्त्री देउवा ★   स्वतन्त्र उम्मेदवारहरु पनि छुट्टै राजनीतिक दल घोषणा गर्ने तयारीमा ★   स्वास्थ्य मन्त्रालयद्वारा पूर्वतयारी अवस्थामा रहन अस्पताललाई निर्देशन ★   प्रधानसेनापतिद्वारा संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण ★   सभामुख सापकोटा र अजरबैजानका सभामुख गफारोवाबीच भेटवार्ता ★   गिरिजाप्रसाद कोइरालाको नाममा विश्वविद्यालय स्थापना गर्नुपर्छः उद्योगमन्त्री बडू ★   गाईघाटका पसल डुबानमा ★   बेनी–जोमसोम सडक अवरुद्ध

सिड्नीमा एकै हप्ता २ नेपालीको मृत्युसिड्नी ।अस्ट्रेलियको सिड्नीमा एकै हप्तामा दुई जना नेपाली युवाको मृत्यु भएको छ। अगष्ट ५ सोमबार बेलुका सिड्नीको क्यान्टबोरीमा रहेको घरमा किरण श्रेष्ठको मृत अवस्थामा फेला परेका थिए।

त्यसको २ दिनपछि बुधवार बिशाल थपलियको उपचारका क्रममा अस्पतालमा मृत्यु भएको हो। नेपालमा बसुन्धरा घर भएका श्रेष्ठ क्यान्टवारीमा रहेको उनी बस्दै आएको घरको बैठक कोठामा मृत अवस्थापमा भेटिएका थिए क्यान्टवरी अस्पातालमा भएको पेष्टमार्टम रिपोर्टअनुसार हृदयघातका कारण श्रेष्ठको मृत्यु भएको हो।

विगत चार वर्षदेखि सिड्नीमा बस्दै आएका श्रेष्ठले अकाउन्टिङमा ब्याचलर तहको अध्ययन गरिरहेका थिए। उनका दिदी नितु श्रेष्ठ र भिनाजु सुशिल बजिमय पनि सिड्नीमै बसोवास गर्छन्।

यसैबीच गएको शनिवार बिहान लिडकममा रहेको रुकवड सिमेन्ट्रीमा श्रेष्ठ्रको अन्त्यष्ठी गरिएको छ। उनलाई भिनाजु सुशिल बजिमयले दागबत्ती दिएका थिए। न्यु साउथ वेल्स राज्यका महाबाणिज्यदुत दिपक खड्काका साथै नेपाली समुदायका प्रतिनिधि उपस्थित थिए।

अगस्ट ७ मा मुटुसम्बिन्धी रोगसँग लामो समयदेखि संघर्ष गरिरहेका विशाल थपलियको मुटुको शल्यक्रिया गर्ने क्रममा मृत्यु भएको हो। मृतक थपलियाको मुटुका धमनीहरु सुन्निएकाले अकस्मिक रुपमा शल्यक्रिया गर्न अस्पताल भर्ना गरिएको थियो । उनको शव अन्तिम दाहसंस्कारको लागि आइतवार नेपाल लगिएको छ।