• १६ मंसिर २०८०, शनिबार
  •      Sat Dec 2 2023
  •   Unicode
Logo

उन्नति माइक्रो फाइनान्सद्वारा वित्तीय कारोबार सुरुरुपन्देही, २६ मंसिर । रुपन्देहीको पड्सरीमा केन्द्रीय कार्यालय रहेको उन्नति माइक्रो फाइनान्स वित्तीय कम्पनील आफ्नो कारोबार सुरु गरेको छ । मुलुकमा व्याप्त गरिबी न्यूनीकरणका लागि टेवा पु¥याउने उद्देश्यले स्थापना गरिएको फाइनान्सको नेपाल राष्ट्र बंैक सिद्धार्थनगरका व्यवस्थापक हरिशरण केसीले उद्घाटन गरे ।

लुम्बिनी अञ्चलका पाँच जिल्ला रुपन्देही, कपिलवस्तु, पाल्पा, गुल्मी, अर्घाखाँचीसहित प्युठान, मनाङ, मुस्ताङ, पर्वतलगायत १० जिल्लामा फाइनान्सले कारोबार क्षेत्र पाएको छ । आजदेखि केन्द्रीय कार्यालयबाट कारोबार सुरु गरिएको अध्यक्ष भरतकुमार शाहले जानकारी दिए ।

फाइनान्सको उद्घाटनपछि बोल्दै राष्ट्र बंैकका व्यवस्थापक केसीले गरिबी निवारणका लागि माइक्रो फाइनान्सले ठूलो टेवा पु¥याउने बताए । उनले माइक्रो फाइनान्स आम नागरिकसँग प्रत्यक्षरुपमा पुगेर कारोबार गर्ने भएकाले गरिबी निवारण र रोजगार प्रदान गर्न ठूलो टेवा पुग्ने बताए ।

सो अवसरमा पूर्णिमा विकास बंैकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत प्रकाश गुरुङ, फाइनान्सका रामकृष्ण खाँणलगायतले बोल्दै साना किसान र सानो पुँजी भएकालाई सहयोग गर्नुपर्ने बताए ।