• २० असार २०७९, सोमबार
  •      Mon Jul 4 2022
Logo
Latest
★   मकवानपुरमा जन्ती बोकेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु, २६ घाइते ★   सनराइज बैंकले ल्यायो कस्टमाइज फोटो कार्डको सुविधा ★   श्रावण महिनाभर एमाले बाग्मतीले ‘सुशु’ अभियान संचालन गर्ने ★   एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल ★   १७ डिआइजीलाई दज्र्यानी चिह्न ★   निर्वाचनमा भएका अन्तरघातको छानबिनका लागि एमालेले बनायो समिति ★   अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! ★   अर्थ मन्त्रालय भन्छः जेठ १४ गते रातिको सीसीटीभी फुटेज मेटियो ★   दक्षिण पश्चिम पाकिस्तानमा बस खाल्डोमा खस्दा १९ जनाको मृत्यु, १२ घाइते ★   उपत्यका विशेष प्रदेश कमिटीमा स्थानीय निर्वाचनको समीक्षा

उन्नति माइक्रो फाइनान्सद्वारा वित्तीय कारोबार सुरुरुपन्देही, २६ मंसिर । रुपन्देहीको पड्सरीमा केन्द्रीय कार्यालय रहेको उन्नति माइक्रो फाइनान्स वित्तीय कम्पनील आफ्नो कारोबार सुरु गरेको छ । मुलुकमा व्याप्त गरिबी न्यूनीकरणका लागि टेवा पु¥याउने उद्देश्यले स्थापना गरिएको फाइनान्सको नेपाल राष्ट्र बंैक सिद्धार्थनगरका व्यवस्थापक हरिशरण केसीले उद्घाटन गरे ।

लुम्बिनी अञ्चलका पाँच जिल्ला रुपन्देही, कपिलवस्तु, पाल्पा, गुल्मी, अर्घाखाँचीसहित प्युठान, मनाङ, मुस्ताङ, पर्वतलगायत १० जिल्लामा फाइनान्सले कारोबार क्षेत्र पाएको छ । आजदेखि केन्द्रीय कार्यालयबाट कारोबार सुरु गरिएको अध्यक्ष भरतकुमार शाहले जानकारी दिए ।

फाइनान्सको उद्घाटनपछि बोल्दै राष्ट्र बंैकका व्यवस्थापक केसीले गरिबी निवारणका लागि माइक्रो फाइनान्सले ठूलो टेवा पु¥याउने बताए । उनले माइक्रो फाइनान्स आम नागरिकसँग प्रत्यक्षरुपमा पुगेर कारोबार गर्ने भएकाले गरिबी निवारण र रोजगार प्रदान गर्न ठूलो टेवा पुग्ने बताए ।

सो अवसरमा पूर्णिमा विकास बंैकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत प्रकाश गुरुङ, फाइनान्सका रामकृष्ण खाँणलगायतले बोल्दै साना किसान र सानो पुँजी भएकालाई सहयोग गर्नुपर्ने बताए ।