• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   हवाई उडानका लागि उड्डयन मौसम सेवा महत्वपूर्ण छ: मन्त्री बस्नेत ★   कोशी सरकार विरुद्धको रिट हेर्दाहेर्दैमा ★   कुमारीको मनोभावमा आधारित नाटक ‘अग्निच्क्षु’ मञ्चित ★   रूग्ण उद्योग पुनःसञ्चालनका लागि व्यवस्थित अध्ययन गरौँः प्रधानमन्त्री ★   विपद्लाई निमिट्यान्न गर्न सकिँदैन, न्युनिकरणका लागि सबै एक हुनुको विकल्प छैनः अध्यक्ष नेपाल ★   राष्ट्रपति पौडेलसँग महानिर्देशक हुंग्बोको शिष्टाचार भेट ★   जनप्रतिनिधि र पार्टीबीचको सम्बन्ध सुमधुर हुन आवश्यकः उपसभापति खड्का ★   अस्ट्रेलियाको भरमा इंग्ल्याण्ड टोली, अष्ट्रेलियाले उतार्ला कि पछार्ला ? ★   रूग्ण उद्योग पुन:सञ्चालनका लागि व्यवस्थित अध्ययन गरौँ: प्रधानमन्त्री ★   मन्त्रीपरिषद् पुनर्गठन गर्नेबारे मलाई जानकारी छैन, प्रधानमन्त्रीसँग सोधौँला: माधवकुमार नेपाल

बन्दना राणा सबैभन्दा बढी मत ल्याएर राष्ट्रसंघीय समितिमा निर्वाचितकाठमाडौं । नेपालकी बन्दना राणा महिलाविरुद्ध हुने सबै प्रकारका भेदभाव अन्त्य गर्ने महासन्धि कार्यान्वयनको अनुगमन गर्ने विज्ञहरु संलग्न समिति (सिड) को सदस्यमा पुन: निर्वाचित भएकी छन् ।

सञ्चारकर्मी तथा सामाजिक अभियन्ता राणा तेस्रो कार्यकालका लागि सिडको सदस्यमा निर्वाचित भएकी हुन् ।

संयुक्त राष्ट्रसंघका लागि नेपालको स्थायी नियोगले जनाएअनुसार राणाले सबैभन्दा बढी मत प्राप्त गरेकी छन् । उनले १४६ मत प्राप्त पाएकी हुन् ।

राणाले सीड समिति सदस्यमा आगामी २०२५ देखि २०२८ को कार्यकालका लागि नेपालका तर्फबाट तेस्रो कार्यकालको काम गर्नेछिन् । राणा ३ वर्षअघि न्यूयोर्कमा भएको निार्वचनमा १३७ मुलुकको मत पाएर सीडको सदस्यमा दोस्रो कार्यकालका लागि निर्वाचित भएकी थिइन् । उनी सन् २०२१ देखि २०२४ को कार्यकालका निर्वाचित हुँदा १९ उम्मेदवारमध्ये सर्वाधिक मत पाउने तेस्रो बनेकी थिइन् ।

उक्त कमिटीमा काम गर्ने राणा पहिलो नेपाली हुन् ।