• ११ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार
  •      Fri May 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   संसदलाई विधिसंगत रुपमा छलफलको केन्द्र बनाऔं: सभामुख घिमिरे ★   व्यावसायिक चियाखेतीसँगै पर्यटन प्रवर्द्धनमा भोजपुरका रञ्जित ★   कांग्रेसको अवरोधपछि प्रतिनिधिसभाको बैठक स्थगित ★   धावनमार्गमा खाल्डो परेपछि त्रिभुवन विमानस्थल ४५ मिनेटको लागि बन्द ★   कार्यदल बैठक सकारात्मक रुपमा अघि बढिरहेको छ: महेश बर्तौला ★   सिरोहियालाई साधारण तारेखमा छोड्न माग गर्दै जनकपुरका मेयर धर्नामा ★   कार्यदल बैठकमा आज पनि जुटेन सहमति ★   टी-२० सिरिजमा अमेरिकाले दोस्रो खेलमा पनि बंगलादेशलाई हरायो ★   नेपाल प्रहरीले आफ्नो दायित्वलाई कुशलतापूर्वक निर्वाह गर्दै आएको छ: प्रधानमन्त्री ★   संसद् भवनमा विपक्षी दलको बैठक सुरु

रिसाएकी पत्नीलाई कसरी फकाउने ?सांकेतिक तस्बिर

एजेन्सी । नयाँ विवाहमा एकजना रिसाउँछन् र अर्कोले स्वीकार गर्छन् र उनीहरूको प्रेम बढ्छ । श्रीमान्–श्रीमती दुवै पारिवारिक जीवनका दुई पांग्रा जस्तै हुन्, एउटालाई रिस उठ्यो भने अर्कोलाई दाम्पत्य जीवनको गाडी चलाउन गाह्रो हुन्छ ।

यस्तो अवस्थामा यदि तपाईको श्रीमती तपाईसँग रिसाउँछिन् भने, यी टिप्सले तपाईलाई मनाउन मद्दत गर्न सक्छ ।

एकान्तमा कुरा गर्ने प्रयास गर्नुहोस्
आफ्नी श्रीमतीको असन्तुष्टि हटाउन पहिले यसको कारण पत्ता लगाउने प्रयास गर्नुहोस् । यसका लागि पहिले उनीसँग एक्लै कुरा गर्ने प्रयास गर्नुहोस् । यसो गर्नुभयो भने आधा समस्या निको हुन्छ र हलुका पनि महसुस हुन्छ ।

कुराहरुको बारेमा नराम्रो महसुस नगर्नुहोस्
घर र अफिसको जिम्मेवारी निर्वाह गर्दा धेरै पटक श्रीमती थकित र रिसाउने गर्छिन् । यदि कुनै दिन तपाईको श्रीमती धेरै रिसाउनुहुन्छ भने, पहिले उनको मुड सुधार्न केहि समय दिनुहोस् । तिनीहरूले भनेका कुनै पनि कुरामा तुरुन्तै प्रतिक्रिया दिनाले तपाईंको सम्बन्ध बिगार्न सक्छ । जब तपाइँ महसुस गर्नुहुन्छ कि उनी अलिकति शान्त छिन्, उनीसँग १५ देखि २० मिनेटको गुणस्तर समय बिताउनुहोस् ।

उपहार दिएर रिस शान्त गर्नुहोस्
क्रोधित पत्नीलाई शान्त पार्न फूल र उपहार उत्तम मानिन्छ । यदि तपाइँ चाहानुहुन्छ भने, तपाइँ तपाइँको श्रीमतीलाई मनाउन अनुकूलित उपहारको मद्दत लिन सक्नुहुन्छ । तपाईले धेरै चीजहरू तिनीहरूका लागि अनुकूलित गर्न सक्नुहुन्छ जस्तै हार, केक, कुशन आदि ।

आफ्नै हातले खाना तयार गर्नुहोस्
आफ्नी क्रोधित श्रीमतीलाई शान्त पार्न, उनको मनपर्ने परिकार घरमा बनाउनुहोस् र आफ्नै हातले खुवाउनुहोस् । यसले उनीहरुको क्रोध हट्नेछ र प्रेम बढ्नेछ ।

शपिङमा लानुुस्
यदि तपाईको श्रीमती तपाईसँग रिसाएकी छिन् भने, उनको दिमाग सफा गर्न उसलाई मनपर्ने शपिङमा लैजानुहोस् । किनमेल गर्दा राम्रो क्षण खोज्नुहोस् र आफ्नो पार्टनरसँग मायालु माफी माग्नुहोस् ।