• ३० चैत्र २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Apr 12 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   उपराष्ट्रपति यादवसँग पाकिस्तानका राजदूतको शिष्टाचार भेट ★   अत्यावश्यक औषधि स्वदेशमा उत्पादनका लागि प्रक्रियाअघि बढाइएको छ: उपप्रधानमन्त्री यादव ★   ‘खाद्य स्वच्छता तथा गुणस्तर विधेयक संशोधन’ लाई राष्ट्रिय सभाको सहमति ★   विसं २०८०: वन मन्त्रालयमा के के काम भए ? ★   व्यवस्था बदलिएपनि कुनै गुणात्मक परिवर्तन हुन सकेन: पूर्वराजा शाह ★   नेपाललाई पहिलो सफलता, दिपेन्द्रले लिए विकेट ★   वर्षान्त २०८०: विद्यालय शिक्षा विधेयकले तताएको वर्ष ★   सुनकोसी मरिण डाइभर्सन: वैशाख २६ गते ब्रेक थ्रुको तयारी ★   लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत ★   मलेसियाविरुद्ध नेपालले टस हार्यो, पहिला फिल्डिङ गर्दै

गुजरातलाई ८ रनले हराउँदै नेपाल फाइनलमाकाठमाडौँ । त्रिकोणत्मक मैत्रीपूर्ण टी–२० क्रिकेट प्रतियोगिता (एसएमएस फ्रेन्डसिप कप)अन्तर्गत नेपाल फाइनलमा प्रवेश गरेको छ । गुजरातको भापीमा भर्खरै सम्पन्न खेलमा गुजरातलाई ८ रनले हराउँदै नेपाल फाइनलमा पुगेको हो । योसँगै नेपालले लगातार तीन खेलमा जित निकालेको छ ।

नेपालले दिएको १८२ रनको लक्ष्य पछ्याएको गुजरातले २० ओभरमा ७ विकेट गुमाएर १७३ रनमात्रै बनायो । गुजरातका लागि उमंग पटेलले २४ बलमा ४७, हर्ष देशाईले १६ बलमा २९, अभिषेक देशाईले १७ बलमा २० तथा स्मित पटेलले १४ बलमा १९ रन जोडे ।

बलिङतर्फ नेपालका कुशल मल्ल र सोमपाल कामीले २–२ तथा विवेक यादवले १ विकेट लिए । त्यसअघि टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेको नेपालले २० ओभरमा ७ विकेट गुमाएर १८१ रन जोड्यो ।

नेपालका लागि कुशल भुर्तेल र आसिफ शेखले अर्धशतकीय पारी खेले । भुर्तेलले ४४ बलमा ६७ रन जोड्दा शेखले ५१ बलमा ८५ रनको योगदान दिए ।

यी दुई बाहेक अन्य ब्याट्सम्यानले दोहोरो अंकमा रन बनाउन सकेनन् । रोहित पौडेलले ३, सन्दीप जोराले २, कुशल मल्लले १, गुलशन झाले ४, अनिल शाह शून्य रनमा आउट हुँदा विवेक यादव ७ र प्रतिश जिसि ४ रनमा नटआउट रहे ।

बलिङतर्फ गुजरातका जयमित पटेलले ३ तथा आर्या देशाई र ध्रुशान्त सोनीले २–२ विकेट लिए । गुजरातमा जारी प्रतियोगितामा नेपाल, गुजरात र बरोडाले भाग लिएका छन् । नेपालले टी–२० विश्वकपको तयारीस्वरुप प्रतियोगिता खेल्न भारत गएको हो ।