• १७ फाल्गुन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Feb 29 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   पहिलो हाफमा जोर्डनविरुद्ध नेपाललाई १-० को अग्रता ★   घरेलु मैदानमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्नेछौं– साफ यु–१६ नेपाली महिला टोली ★   उद्योगी व्यवसायीहरुलाई राज्यको नीतिले संरक्षण गर्न आवश्यक छः सभापति लामिछाने ★   गगन थापाको आरोपः सम्पती शुद्धीकरण र राजश्व अनुसन्धान विभाग प्रधानमन्त्रीको इच्छाअनुसार चल्छन् ★   गठबन्धनलाई निरन्तरता दिन हामी प्रतिबद्ध छौँः प्रधानमन्त्री दाहाल ★   त्रिभुवन आर्मी पाँचथर गोल्डकपको फाइनलमा ★   गठबन्धनमा समस्या छैन: अध्यक्ष नेपाल ★   मानव बेचबिखनमा संलग्न मियाँ पक्राउ ★   व्यवसाय सुरु गर्नुअधि वास्तुका यी टिप्स पालना गर्नुस् ★   हतारमा मुद्दा चलाउने पद्धतिलाई निरुत्साहित गर्न सम्पती शुद्धीकरण अनुसन्धान विभागलाई समितिको निर्देशन

विश्व नम्बर एक जोकोभिच अस्ट्रेलियन ओपनबाट बाहिरिएएजेन्सी । विश्व नम्बर १ पुरुष टेनिस खेलाडी सर्बियाका नोभाक जोकोभिच शुक्रबार अस्ट्रेलियन ओपन २०२४ बाट बाहिरिएका छन् । उनी पुरुष सिंगल्सको सेमिफाइनलमा चौथो वरियताका इटालीका यानिक सिन्नरसँग पराजित भएका हुन् ।

३ घण्टा २२ मिनेटसम्म चलेको खेलमा इटालियन खेलाडीले डिफेन्डिङ च्याम्पियन जोकोभिचलाई ६–१, ६–२, ६–७, ६–३ को सेटमा हराए । योसँगै सिन्नरले अष्ट्रेलियन ओपनमा जोकोभिचको लगातार ३३ खेल जित्ने क्रम सेमिफाइनलमा समाप्त पारिदिए ।

यो ग्रान्डस्लाममा १०३ खेलमा जोकोभिचको यो मात्र ९ औं हार हो । उनले १०३ अस्ट्रेलियन ओपन खेल खेलेका छन्, जसमध्ये ९४ खेल जितेका छन् र ९ खेल मात्र हारेका छन्। यहाँ उनको विजयी प्रतिशत ९१ प्रतिशत छ ।

सर्बियाका जोकोभिचले सबैभन्दा बढी पुरुष एकल अस्ट्रेलियन ओपनको उपाधि जितेका छन् (१०)। यदि एमेच्योर युगलाई पनि गणना गर्ने हो भने अष्ट्रेलियाका रोय इमर्सन जोकोभिचपछि धेरै उपाधि (६) हात पारेका छन् ।

टेनिसमा खुला युग १९६८ मा सुरु भयो जब सबै खेलाडीहरू (एमेच्योर र व्यावसायिक) सबै चार ग्रान्ड स्लामहरूमा भाग लिन अनुमति दिइयो । यसलाई खुला युग भनिन्छ ।