• १३ माघ २०७९, शुक्रबार
  •      Fri Jan 27 2023
Logo
Latest
★   म कुनै देशको नागरिक रहिन, कुनै प्रश्नको जवाफ छैनः रवि लामिछाने ★   रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा ★   स्याङ्जाको विर्घामा ‘मातृभूमि’ पुस्तकालय सञ्चालनमा ★   रविको पक्षमा सर्वोच्च अगाडि प्रदर्शन गर्ने केही पक्राउ ★   नागरिकता मुद्दामा रवि लामिछाने दोषी ठहर, सांसद पद खारेज (पूर्णपाठ) ★   स्वास्थ्य क्षेत्रको बजेट बढाउने प्रस्ताव पेस गरेका छौँः राज्यमन्त्री कार्की ★   क्यानले २८ खेलाडीलाई बन्द प्रशिक्षणमा बोलायो, सन्दीप लामिछाने परेनन् ★   सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा व्‍यवस्था कडा पारियो ★   माओवादीले राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने ★   राष्ट्रिय सभा उपाध्यक्ष पदको निर्वाचन माघ २३ गते हुने

समानुपातिक मतगणनामा काँग्रेसको शुरुआती अग्रताकाठमाडौंः प्रतिनिधिसभाको समानुपातिक तर्फको मतगणना पनि जारी रहेको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ ।

प्राप्त विवरण अनुसार, समानुपातिकको मतगणनामा नेपाली काँग्रेसले शुरुआती अग्रता बनाइरहेको छ । सोमबार राति ९ बजेसम्मको विवरणमा काँग्रेसले आठ हजार ७९८ मत प्राप्त गरिसकेको छ । दोस्रो स्थानमा रहेको नेकपा एमालेले सात हजार ६४३ मत पाएको छ ।

तेस्रो स्थानमा भने रबि लामिछानेले नेतृत्व गरेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी रहेको छ । यस दलले पाँच हजार ६४२ मत प्राप्त गरेको छ । नेकपा (माओवादी केन्द्र) ले चौथो स्थानमा रहँदै तीन हजार १९८ मत हासिल गरेको छ ।

त्यसैगरी, राप्रपाले दुई हजार १७२, नेमकिपाले ५९२, जनता समाजवादी पार्टीले ५८४, जनमत पार्टीले ५८३, एकीकृत समाजवादीले २९५ मत प्राप्त गरेका छन् ।