• ८ आश्विन २०७९, शनिबार
  •      Sat Sep 24 2022
Logo
Latest
★   डा केसीको अनसन तोडियो, सरकारसंग १० बुँदे सहमति -सहमति पत्र सहित ★   खुट्टाकै सहाराले लेखेर साहित्यकार बन्ने यमको सपना ★   आफ्नै श्रीमतीको हत्या गरेको अभियोगमा पक्राउ ★   चाडबाडमा दुर्घटना रोक्न ‘टाइम कार्ड’ लागू गरिने ★   देशभर ७४ जनामा सङ्क्रमण, एकको निधन ★   पूर्वाधार क्षेत्रको विकास विस्तारमा पूर्वाधार पत्रकारहरूको पनि महत्वपूर्ण भूमिका ★   ‘प्रेम गीत ३’ ले भारतमा पहिलो दिनमा कति कमायो ? ★   युरोप पुगेर चन्द्र ढकालले भने- यहाँको समृद्धि नेपाल भित्र्याऔँ ★   संस्थापन पक्षसँग कोइराला पक्ष आक्रोशित, समानुपातिकको उम्मेदवारी चयनमा एकलौटी गरेको आरोप ★   काँग्रेस संस्थापन पक्षसँग कोइराला पक्ष आक्रोशित

भारतका मनोज प्रभाकर नेपाली क्रिकेट टिमको मुख्य प्रशिक्षक नियुक्तकाठमाडौं । छिमेकी राष्ट्र भारतका राष्ट्रिय टिमका पूर्व अलराउण्डर मनोज प्रभाकर नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमको मुख्य प्रशिक्षक नियुक्त भएको नेपाल क्रिकेट संघ (क्यान) ले जनाएको छ ।

प्रभाकरले भारतका लागि ३९ टेष्ट र १३० एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय खेलि सकेका छन् ।

क्यानले प्रभाकरलाई एक वर्षका लागि मुख्य प्रशिक्षकमा अनुबन्ध गरिएको जनाएको छ । मनोज प्रभाकर केही दिन भित्रै नेपाल आउने र प्रशिक्षण सुरु गर्ने क्यानले जनाएको छ ।

स्कटल्याण्डमा आईसीसी क्रिकेट विश्वकप लिग टु खेलेर फर्केलगत्तै श्रीलंकाली प्रशिक्षक पुबुदु दासानायकेले पदबाट राजीनामा दिएका थिए । उनले नेपाल छाडेलगत्तै नेपाल प्रशिक्षकविहीन थियो ।

प्रभाकरले यसअघि अफगानिस्तान क्रिकेट टिमको प्रशिक्षकका रुपमा काम गरेका थिए । भारतमा रणजी ट्रफीमा दिल्ली, राजस्थान र युपी क्रिकेट एसोसिएसनको प्रशिक्षकका रुपमा प्रभाकरले काम गरिसकेको क्यानले बताएको छ ।

प्रशिक्षकमा नियुक्त भएपछि प्रभाकरले प्रतिक्रिया दिँदै नेपाली क्रिकेटमा काम गर्न उत्सुक रहेको बताएका छन् । ‘नेपालको क्रिकेटप्रतिको चासो, उनीहरूको प्रतिभा र सीपको स्तरलाई हेरेर, म नेपाली क्रिकेट टोलीलाई बलियो बनाउनको लागि काम गर्न साँच्चै उत्सुक छु’, उनले भनेका छन् ।

प्रभाकरले एक दशक भन्दा बढी समय भारतको राष्ट्रिय टिमका लागि खेलिसकेका छन् । सन् १९८४ डिसेम्बरमा इंग्ल्याण्ड विरुद्ध टेष्टमा डेब्यु गरेका प्रभाकरले १९९५ मा न्युजिल्याण्ड विरुद्ध अन्तिम टेष्ट खेलेका थिए । उनले १९८४ कै अप्रिलमा श्रीलंका विरुद्ध एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रियमा डेब्यु गरेका थिए ।

खासगरी, नेपाली क्रिकेटको बलिङको तुलनामा ब्याटिङ पक्ष कमजोर रहेकाले त्यसमा सुधार ल्याउनु पर्ने चुनाैती प्रभाकरमाथि छ । कतिपयले ब्याटिङ नै कमजोर रहेको अवस्थामा भारतीय बलरलाइ प्रशिक्षक नियुक्त गर्दा निकै जोखिम रहेको बताएका छन् ।

यद्यपी, उनले छिमेकी भारतीय क्लबहरूसँग नेपाली टिमलाइ खेलाउन सके ब्याटिङमा सुधार ल्याउन मद्दत पुग्ने अनुमान पनि केहीले गरेका छन् ।