• ३ भाद्र २०७९, शुक्रबार
  •      Fri Aug 19 2022
Logo
Latest
★   नागरिकता विधेयकले राष्ट्रियता बलियो बनाउँछः गृहमन्त्री ★   उपत्यकाको फोहर व्यवस्थापन गर्न १० दिन लाग्ने ★   तनहुँ–१ बाटै चुनाव लड्छु: वरिष्ठ नेता पौडेल ★   भक्तपुरको गाईजात्रा सम्पन्न ★   राष्ट्रपतिद्वारा कृष्णमन्दिरमा पूजा–अर्चना (फोटोफिचर) ★   प्राज्ञिक विद्यार्थी परिषद् नेपाल हिमाली क्षेत्रमा सक्रिय, ११ जिल्लाहरूमा ३२ लाखको शैक्षिक सामाग्री वितरण गर्ने ★   बाढीले गर्दा मेलम्ची–हेलम्बु सडक अवरुद्ध ★   एनएफपिजेले १७ विधामा फोटो पत्रकारिता अवार्ड प्रदान गर्ने ★   एमालेले आगामी निर्वाचनमा बहुमत ल्याउने गरी तयारी थाल्दैछः योगेशकुमार भट्टराई ★   एकीकृत समाजवादीको उम्मेदवार छनोटको लागि गृहकार्य सुरु

सत्ता र गठबन्धन टिकाउन नागरिकता विधेयक पारित: महासचिव पोखरेलसुर्खेत । नेकपा (एमाले) का महासचिव शंकर पोखरलले सत्ता र गठबन्धन टिकाउनका लागि नागरिकता विधेयक संसदबाट पारित गरिएको आरोप लगाउनु भएको छ ।

सुर्खेतको वीरेन्द्रनगरमा आइतबार प्रेस चौतारी कर्णालीले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै महासचिव पोखरेलले भन्नुभयाे , ‘यो सरकारको नलायकीपन हो । सत्ता र गठबन्धन टिकाउने गरिएको सम्झौता हो ।’

पत्रकार सम्मेलनमा उहाँले हतारमा नागरिकता विधेयक पारित गर्दा नेपाली चेलीहरुले अन्याय बेहोर्नुपर्ने अवस्था सिर्जना हुनसक्ने बताउनुभयाे ।

नागरिकता विधेयकले नेपाल र भारतमा बिहे गरेर आउने चेलीहरुमा असमानता सिर्जना गरेको उहाँको टिप्पणी थियो । उहाँका अनुसार नेपाली चेलीहरुले भारतमा बिहे गर्दा उनीहरुले भारतको नागरिकता पाउन सात वर्ष कुर्नुपर्छ तर भारतीय चेलीहरुले नेपालमा बिहे गरेर आउँदा तत्कालै नागरिकता पाउने छन् ।

महासचिव पोखरेलले आगामी मंसिरमा हुने संघीय र प्रदेशसभा निर्वाचनमा वर्तमान सत्ता गठबन्धनलाई पराजित गर्न एमाले सक्षम रहेको जिकिर गर्नुभयो ।