• १३ मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Nov 29 2022
Logo
Latest
★   समानुपातिक मतगणनाः कति दलले पाउलान् राष्ट्रिय मान्यता ? ★   थारु समुदायका लागि ६.६ प्रतिशत आरक्षण नछुट्याउन आदेश ★   सुकुम्बासी बस्तीमा राज्य पक्षबाट नै डोजर आतंक फैल्याउने काम भयोः ओली ★   सुनसरी ४ मा सञ्चारमन्त्री कार्कीको अग्रता, एमालेका कुसियत भन्दा १३६ मतले अघि ★   सत्तारुढ गठबन्धनलाई अगाडी बढाउने पक्षमा नेकपा एस ★   कोहलपुर-सुर्खेत प्रसारण लाइन निर्माणको बाटो खुल्यो ★   २०४८ सालदेखि निरन्तर सांसद पाएको अर्घाखाँचीको गाउँ ★   नेप्से परिसूचकमा झिनो अङ्कको बृद्धि ★   समानुपातिक मतगणना: कति दलले पाउलान् राष्ट्रिय मान्यता ? ★   ट्रक चलाउँदै टिकटक ‘लाइभ’मा आएका चालकलाई ट्राफिक प्रहरीको कारबाही

आयुर्वेद क्षेत्रलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ -आचार्यकाठमाडौं, १५ पुस –
नेपाली काँग्रसका नेता नरहरी आचार्यले नयाँ बन्ने सरकारले आयुर्वेद क्षेत्रलाई प्रथमिकतामा राख्नुपर्ने बताउनुभएको छ । नेपाली जडीबुटीको सदुपयोग र संरक्षण गर्न पनि आयुर्वेदलाई सरकारले उच्च प्राथमिकतामा राख्नुपर्ने उहाँको भनाई थियो । बिशाल आयुर्वेद तथा ध्यान दर्शन योगाभ्यास प्रशिक्षण आश्रम, सेवा बिस्तार केन्द्रको उद्घाटन कार्यक्रममा आचार्यले सो कुरा बताउनुभएको हो । आयुर्वेद र योगाको अभ्यासमा संपूर्ण जनता जुटेकोले यसप्रति सरकारको बिशेस ध्यान जानुपर्नेमा उहाँले जोड दिनुभयो । कार्यक्रममा बोल्दै बिशाल आयुर्वेदका संचालक बद्री लामिछानेले नेपालमा रहेका अथाह जडीबुटीलाई सदुपयोग गर्ने आफ्नो लक्ष्य रहेको बताए । कार्यक्रमको संचालन पुरुसोत्तम लामिछानेले गरेका थिए । कार्यक्रममा नेपाली सिने क्षेत्रकी प्रथम नायीका भूवन चन्द, कलाकार सरीता लामिछाने, निर्देशक समाजका अध्यक्ष ऋषी लामिछाने लगायतको उपस्थीति रहेको थियो ।