• २० मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Dec 6 2022
Logo
Latest
★   महाकाली घटनाबारे नेपालले भारतलाई पठायो ‘कूटनीतिक नोट’ ★   रुपन्देही २ मा पुनः मतदानको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट ★   चिया पनि ‘चक्लेटी’ स्वादमा ★   राम्रो कामका लागि गण्डकी प्रदेशमन्त्री गुरुङबाट सिक्नुपर्दछः महासचिव भुसाल ★   वीरगन्जमा रचियो सभ्य र भब्य कन्सर्टको इतिहास– तस्बिरहरु ★   विकल्प डिजिटल हेल्थ इनोभेसन अवार्ड २०२२ बाट जिभि अनलाईन हेल्थ केयर सम्मानित ★   वाग्मती किनारका सुकुम्बासी भन्छन्– ‘भूमि आयोगलाई काम गर्न दिनुपर्छ’ ★   नेयमारद्वारा बिरामी पेलेलाई स्वास्थ्यलाभको कामना ★   साइबर ब्युरोको नक्कली फेसबुक पेज बनाउने एक जना पक्राउ ★   संसद्मा विधेयक: केही उपलब्धि, केही निष्क्रिय

नेपालमा सहयोग गर्न अष्ट्रेलियामा जन्मियो ‘नाय्फा’सिड्नी। अष्ट्रेलियामा छरिएर रहेका नेपाली युवाहरुको प्रतिभा प्रवर्द्दन र नेपाललाई सहयोग गर्न अष्ट्रेलियामा युवा समुह गठन गरिएको छ ।
अस्ट्रेलियामा विभिन्न विधामा सकृय युवाहरूको प्रतिभालाई उकास्ने तथा नेपालमा उनिहरूको सीप, श्रम तथा अन्य सहयोग पुर्याउने उद्देश्यले नेपाली युथ फोरम अस्ट्रेलिया‘ ‘नाय्फा’ को शुभारम्भ गरिएको हो । विभिन्न पेशा व्यवसायमा रहेकाहरु सबै जाति, वर्ग र विचारका युवाहरु मिलेर विश्व जगतवाट नेपाललाई सहयोग पुर्याउन यो संस्थाको शुरुवात गरिएको संस्थाले जनाएको छ ।
एक कार्यक्रमका बीचच न्यु साउथ वेल्सका महावाणिज्यदुत दिपक खड्काले सिड्नीको एशफिल्ड पार्कमा ‘नाफा’ को शुभारम्भ गरे । कार्यक्रममा उनले युवाहरु बीच फुट्ने हैन जुट्ने अभियान सन्चालन गरिएकोमा सबैलाई बधाई दिए ।
प्रवासमा रहेका नेपाली युवाहरु बीच थुप्रै प्रतीभा रहेको भन्दै उनले एकताको अभावका कारण उल्लेखित उपलब्धि हासिल हुन नसकेको औंल्याए ।
सो अवसरमा उपस्थित बक्ताहरूले नेपाली जनशक्ति राजनीति, जातजाति वा कुनैपनि विषयले संस्थामा मत विभाजन हुन नहुनेमा जोड दिएका थिए । कार्यक्रममा गैरआवसिय नेपाली संघ अष्ट्रेलियाका अध्यक्ष महेन्द्र वोली, एनआरएन केन्द्रिय कार्यसमितिका तर्फबाट रन्जु थापा, बिष्णु हमाल लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।
उनीहरुले नेपाललाई अव बोलेर हैन कामले सहयोग गर्ने बेला आएको भन्दै सबै भेदभाव विर्सेर नेपाली हुँ भन्ने पहिचानका साथ एएकताबद्व रुपमा सहयोगका हात बढाउन आग्रह गरेका थिए ।
अष्ट्रेलियामा रहेका युवाहरुको प्रतीभा स्वदेशका लागि उपयोगी बनाउन विदेशमा युवा जागरण अभियान थालीएको आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।
भरत देबकोटाको संयोजकत्वमा रहेको संस्थाका कार्यकारी समितिमा हाल १९ जना रहेको र यसलाई अझ विस्तार गर्दै विभिन्न स्टेट र विश्वका अन्य भाग सम्म पुर्याउने लक्ष्य रहेको बताइएको छ ।