• २० मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Dec 6 2022
Logo
Latest
★   राष्ट्रिय दल बन्न नेकपा एसलाई साढे १८ हजार मत पुगेन ★   महाकाली घटनाबारे नेपालले भारतलाई पठायो ‘कूटनीतिक नोट’ ★   रुपन्देही २ मा पुनः मतदानको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट ★   चिया पनि ‘चक्लेटी’ स्वादमा ★   राम्रो कामका लागि गण्डकी प्रदेशमन्त्री गुरुङबाट सिक्नुपर्दछः महासचिव भुसाल ★   वीरगन्जमा रचियो सभ्य र भब्य कन्सर्टको इतिहास– तस्बिरहरु ★   विकल्प डिजिटल हेल्थ इनोभेसन अवार्ड २०२२ बाट जिभि अनलाईन हेल्थ केयर सम्मानित ★   वाग्मती किनारका सुकुम्बासी भन्छन्– ‘भूमि आयोगलाई काम गर्न दिनुपर्छ’ ★   नेयमारद्वारा बिरामी पेलेलाई स्वास्थ्यलाभको कामना ★   साइबर ब्युरोको नक्कली फेसबुक पेज बनाउने एक जना पक्राउ

झापाली समाज अष्ट्रेलियाद्धारा खेलाडीको सम्मानसिड्नी । झापाली समाज अष्ट्रेलियाले खेलाडीको मनोवल बढाउन भन्दै झापा–११ का फुटवल खेलाडीहरुलाई सम्मान गर्ने घोषणा गरेको छ । १० सेप्टेम्बरमा काठमाडौको दशरथ रंगशालामा सम्पन्न भएको फाईनल खेलमा झापा–११ ले संकटालाई ४–० ले हराउदै एन्फा कपको उपाधी हात पारेपछि सम्मानको घोषणा गरिएको हो ।
संस्थाका अध्यक्ष दिनेश पोखरेलले एक विज्ञप्ती निकाल्दै राष्ट्रिय प्रतिभावान खेलाडीहरुको सम्मान स्वरुप नगद २ लाख ११ हजार र प्रमाणपत्रले सम्मान गरिने बताए ।
लामो समयदेखी राष्ट्रिय फूटवल खेललाई उच्च स्थानमा पुर्‍याउन झापाका खेलाडीहरुको उल्लेखनिय भुमिका रहदै आएको झापाली समाज अष्ट्रेलियाले जनाएको छ ।
राष्ट्रिय स्तरको एन्फा कप विजेता भएको झापाली–११ ले नेपालको फूटवल खेलको स्तरलाई माथी लानेमा झापालीहरुको विश्वास रहेको संस्थाका सहसचिव रुपक मैनालीले बताए । एन्फा कप जित्नु चानचुने कुरा नभएको र यस्तो खुसीको क्षणमा खेलाडीहरुलाई धन्यवादका लागि अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा बस्दै आएका अग्रज झापालीहरु दिनेश पोखरेल, कृष्ण गिरी (जगनाथ), भूपाल सिटौला, सन्तोष सिटौला, रुपक मैनाली, अशोक ओली, उमेश पोखरेल, दीपक चुडाल, अभय प्रसाई, प्रविण चौहान, मात्रिका बिमली, खिलेन्द्र तिमिल्सिना लगायतका व्यक्तिहरुले संस्थाको तर्फबाट सहयोग रकम उपलव्ध गराएका हुन् ।

केही हप्ता पछि नै दशैँ भएकाले झापामा एक विशेष कार्यक्रमको आयोजना गरेर सम्मान कार्यक्रम गरिने संस्थाका कृष्ण गिरीले अनलाइन चौतारीलाई जानकारी दिए ।
झापाको समग्र विकासमा सहयोग पुर्‍याउने उदेश्यले खोलिएको झापाली समाजले विगतका दिनबाट नै झापामा विभिन्न शीर्षकमा सहयोग पुर्‍याउदै आएको छ ।
प्रतियोगिताको पहिलो खेलमा मनाङ्गमस्र्याङदीलाई हराउदै विजयी यात्रा सुरु गरेको झापा– ११ ले सेमिफाइनलमा एपिएफ क्लवलाई हराएको थियो । प्रतियोगिता अवधि भरिनै झापा– ११ ले उत्कृष्ट प्रदर्शनी गरेको थियो ।
त्रिपुरेश्वर स्थित दशरथ रंगशालामा भएको यो सिजनको पहिलो पटक आयोजित खेलमा एन्फा कपको उपाधि झापा ११ ले जित्न सफल भएको हो ।