• १३ मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Nov 29 2022
Logo
Latest
★   सुनसरी ४ मा सञ्चारमन्त्री कार्कीको अग्रता, एमालेका कुसियत भन्दा १३६ मतले अघि ★   सत्तारुढ गठबन्धनलाई अगाडी बढाउने पक्षमा नेकपा एस ★   कोहलपुर-सुर्खेत प्रसारण लाइन निर्माणको बाटो खुल्यो ★   २०४८ सालदेखि निरन्तर सांसद पाएको अर्घाखाँचीको गाउँ ★   नेप्से परिसूचकमा झिनो अङ्कको बृद्धि ★   समानुपातिक मतगणना: कति दलले पाउलान् राष्ट्रिय मान्यता ? ★   ट्रक चलाउँदै टिकटक ‘लाइभ’मा आएका चालकलाई ट्राफिक प्रहरीको कारबाही ★   अमेरिकी फ्रिडम पार्टीको घण्टी यहाँ पनि आयोः ओली ★   सबै दल मिलेर सार्वजनिक तथा सरकारी जग्गा सखाप नै पार्ने भए: पूर्वसचिव शारदाप्रसाद त्रिताल ★   पर्यटकीय नगरी पोखरालाई विश्वसँग जोड्दै विमानस्थल

एनएएले ‘एक परिवार, एक शिशु’ कार्यक्रम पुन: संचालन गर्नेसिड्नी । नेप्लीज् अष्ट्रेलियन एशोसियसनले  ‘एक परिवार एक शिशु’ कार्यक्रम फेरी संचालन गर्न लागेको छ ।
अष्ट्रेलियन हिमालयन फाउन्डेशनसँग मिलेर संचालन गर्न लागिएको उक्त कार्यक्रमको लागि सहयोग संकलन गर्न एनएएले दाताहरुको सम्मानमा यही नोवेम्बर २९ का दिन शनिवार डिनर प्रोग्राम आयोजना गरेको छ ।
डिनर कार्यक्रम 47 Princes Hwy, Kogarah NSW 2217   स्थित एभरेष्ट तन्दुरीमा बेलुका ५ देखि ९ बजेसम्म हुनेछ । कार्यक्रमका सहभागीले प्रतिव्यक्ति ३० डलर योगदान गर्नुपर्नेछ । उक्त कार्यक्रममा सहभागी भई नेपालका गरिब बालबालिकाको शैक्षिक उन्नयनमा सहयोग गर्न आयोजक संस्थाले सवैमा अपिल गरेको छ ।

सन् २०१२ मा सुरु भएको ‘एक परिवार एक शिशु’ कार्यक्रम अन्तरगत नेपालका गरीव परिवारका बालबालिकाहरुलाई शिक्षा दिलाउने गरिएको छ । एक परिवारबाट एक बच्चाको शिक्षाको लागि आफुहरुले यस्तो कार्यक्रम संचालन गरिरहेको नेप्लीज् अष्ट्रेलियन एशोसियसनका प्रेसिडेन्ट श्री नापितले अनलाईन चौतारीलाई जानकारी दिए ।

एनएएको उक्त सामाजिक अभियानमा Simon Balderstone को नेतृत्वमा रहेको अष्ट्रेलियन हिमालयन फाउन्डेशन, न्यूसाउथवेल्सको लागि पूर्व नेपाली कन्सुलेट Christine Gee, सर एडमण्ड हिलारीका छोरा पिटर हिलारी, पर्वतारोही Lincoln Hall की श्रीमति Barbara Hall र अष्ट्रेलियामा रहेका नेपालीहरुले सहयोग गरिरहेको नापितले बताए ।