• ८ आश्विन २०८०, सोमबार
  •      Mon Sep 25 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   तस्करीका घटनामा दोषीलाई कारबाही गराउने गरी आयोग गठन हुनुपर्छ: अध्यक्ष ओली ★   मोबाइल फोन इम्पोर्टस् एशोसिएसनको सातौँ वार्षिक साधारण सम्पन्न ★   राष्ट्रको कार्यभार पूरा गर्न आपसी सद्भाव र एकता आवश्यक छ: गृहमन्त्री श्रेष्ठ ★   काठमाडौँ र भक्तपुरमा एकै दिन १६ लाख बढीको चोरी ★   एसियन गेम्सः भारतीय महिला क्रिकेट टोलीलाई स्वर्ण ★   १९औँ एसियाली खेलकुद: जुडोमा मनीता, जंग र पुनमको हार ★   गुल्मीमा माटोको ढिस्कोले पुर्दा १७ वर्षीय किशोरको मृत्यु ★   नेप्से परिसूचक ५.८९ अंकले गिरावट ★   एमालेको ध्यान बलियो राष्ट्रिय शक्ति निर्माणमा: महासचिव पोखरेल ★   डिजिटल नेपाल बनाउने सपना छ: प्रधानमन्त्री दाहाल

नेपालद्वारा मलेसिया पराजितकाठमाडौँ । संयुक्त अरब इमिरेट्स (युएई) मा जारी आइसीसी महिला टी–ट्वान्टी विश्वकप एसिया छनोटअन्तर्गत नेपालले आज मलेसियालाई ६ विकेटले पराजित गरेको छ । दुबईको आइसीसी एकेडेमी मैदानमा टस जितेर बलिङ रोजेको नेपालले मलेसियालाई ९२ रनमा समेटेको थियो । मलेसियाले ७ विकेटको क्षतिमा उक्त रन बनाएको हो । 

मलेसियाका लागि एल्सा हन्टरले सर्वाधिक ३९ रन बनाइन् । अन्य खेलाडीमा मास इलिसाले १४ र युसरिना याकोपले १२ रन जोडे । मलेसियाका दुई खेलाडी रनआउट भएका थिए ।
नेपालका लागि सबनम राईले २ विकेट लिइन् । त्यसैगरी नेपाली बलरहरु कविता कुँवर, सीता रानामगर र रुबिना क्षेत्रीले समान १ विकेट लिए ।

त्रियानब्बे रनको लक्ष्यसहित मैदानमा ओर्लिएको नेपाली टोलीले १८ दशमलव २ ओभरमा ४ विकेटको क्षतिमा उक्त लक्ष्य हासिल गरेको थियो । नेपालका लागि सीता रानामगरले सर्वाधिक ३० रन बनाइन् । 

त्यसैगरी कप्तान रुबिना क्षेत्रीले २०, सरिता मगरले नटआउट १५ र कविता कुँवरले १० रन जोडे । नेपालका पनि सीता रानामगर, क्याप्टेन रुबिना क्षेत्री र कविता कुँवर रनआउट भएका थिए । मलेसियाका लागि एक मात्र विकेट इसा एलिसाले लिएकी थिइन् । 

ग्लोबल छनोटको सम्भावना कायमै राख्नका लागि नेपालले आज मलेसियाविरुद्धको खेल जित्नै पर्ने बाध्यता थियो । छनोटअन्तर्गत नेपालले चार खेलमध्ये तीन खेलमा जित तथा एक खेलमा हार बेहोरेको छ । नेपालले अब आइतबार संयुक्त अरब इमिरेट्सँग खेल्नेछ ।