• १७ फाल्गुन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Feb 29 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   पहिलो हाफमा जोर्डनविरुद्ध नेपाललाई १-० को अग्रता ★   घरेलु मैदानमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्नेछौं– साफ यु–१६ नेपाली महिला टोली ★   उद्योगी व्यवसायीहरुलाई राज्यको नीतिले संरक्षण गर्न आवश्यक छः सभापति लामिछाने ★   गगन थापाको आरोपः सम्पती शुद्धीकरण र राजश्व अनुसन्धान विभाग प्रधानमन्त्रीको इच्छाअनुसार चल्छन् ★   गठबन्धनलाई निरन्तरता दिन हामी प्रतिबद्ध छौँः प्रधानमन्त्री दाहाल ★   त्रिभुवन आर्मी पाँचथर गोल्डकपको फाइनलमा ★   गठबन्धनमा समस्या छैन: अध्यक्ष नेपाल ★   मानव बेचबिखनमा संलग्न मियाँ पक्राउ ★   व्यवसाय सुरु गर्नुअधि वास्तुका यी टिप्स पालना गर्नुस् ★   हतारमा मुद्दा चलाउने पद्धतिलाई निरुत्साहित गर्न सम्पती शुद्धीकरण अनुसन्धान विभागलाई समितिको निर्देशन

भारतलाई तीनै फाइनल उपाधिमा ‘धुलो चटाएको’ अष्ट्रेलियाएजेन्सी । गत वर्ष घरेलु मैदानमा भएको विश्व टेस्ट च्याम्पियनसिप (डब्लुटीसी) र एकदिवसीय विश्वकपको फाइनलमा अस्ट्रेलियासँग सिनियर भारतीय टोली पराजित भएपछि आइतबार यू–१९ विश्वकपको उपाधि खेलमा पनि भारतीय युवा टोलीले अष्ट्रेलियाविरुद्ध निराश बन्यो ।

यसरी भारतले लगातार तीन पटक आईसीसीको फाइनलमा अष्ट्रेलियासँग हार बेहोर्न पुग्यो ।

दक्षिण अफ्रिकाको बेनोनीमा भएको फाइनल खेलमा अष्ट्रेलियाले भारतीय यू–१९ टोलीलाई ७९ रनले पराजित गर्दै चौथो पटक उपाधि जितेको छ भने उदय सहारनको नेतृत्वमा रहेको भारतीय टोली उपाधि रक्षा गर्न असफल भएको छ । अस्ट्रेलियाले हरजस सिंह (५५) को अर्धशतकीय पारीमा निर्धारित ५० ओभरमा सात विकेट गुमाएर २५३ रनको चुनौतीपूर्ण स्कोर बनाएको थियो ।

यो यस प्रतियोगिताको फाइनलमा बनेको उच्च स्कोर हो । यसअघि सन् १९९८ मा न्युजिल्यान्डविरुद्धको लक्ष्य पछ्याउने क्रममा इंग्ल्याण्डले फाइनलमा तीन विकेट गुमाएर २४२ रन बनाएको थियो । जवाफमा भारतीय टोली ४३.५ ओभरमा १७४ रनमा अलआउट भयो ।

जसरी गत वर्षको एकदिवसीय विश्वकपमा रोहित शर्माको कप्तानीमा रहेको भारतीय टोली सेमिफाइनलसम्म अपराजित रह्यो र फाइनलमा प्याट कमिन्सको नेतृत्वमा रहेको अष्ट्रेलियाको टोलीसँग पराजित भएको थियो, त्यसैगरी भारतको युवा टोली पनि सेमिफाइनलसम्म अपराजित रह्यो । एकदिवसीय विश्वकपमा अपराजित रह्यो, प्रतियोगितामा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेको थियो र सेमिफाइनलसम्म कुनै पनि टोलीले पराजित गर्न सकेन ।

तर, उपाधि जित्ने क्रममा भारतीय अन्डर १९ टोलीले पनि अपराजित यात्रालाई निरन्तरता दिन सकेन । यस प्रतियोगिताको सर्वाधिक पाँच पटक उपाधि जितेको भारतीय टोली लगातार दोस्रो र छैटौं पटक उपाधि जित्ने लक्ष्य लिएर आएको थियो ।