• १७ फाल्गुन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Feb 29 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   पहिलो हाफमा जोर्डनविरुद्ध नेपाललाई १-० को अग्रता ★   घरेलु मैदानमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्नेछौं– साफ यु–१६ नेपाली महिला टोली ★   उद्योगी व्यवसायीहरुलाई राज्यको नीतिले संरक्षण गर्न आवश्यक छः सभापति लामिछाने ★   गगन थापाको आरोपः सम्पती शुद्धीकरण र राजश्व अनुसन्धान विभाग प्रधानमन्त्रीको इच्छाअनुसार चल्छन् ★   गठबन्धनलाई निरन्तरता दिन हामी प्रतिबद्ध छौँः प्रधानमन्त्री दाहाल ★   त्रिभुवन आर्मी पाँचथर गोल्डकपको फाइनलमा ★   गठबन्धनमा समस्या छैन: अध्यक्ष नेपाल ★   मानव बेचबिखनमा संलग्न मियाँ पक्राउ ★   व्यवसाय सुरु गर्नुअधि वास्तुका यी टिप्स पालना गर्नुस् ★   हतारमा मुद्दा चलाउने पद्धतिलाई निरुत्साहित गर्न सम्पती शुद्धीकरण अनुसन्धान विभागलाई समितिको निर्देशन

इजरायली सेनाले गाजान शहरमा गरेको आक्रमणमा दर्जनौँ प्यालेस्टाइनी मारिएएजेन्सी । इजरायली सेनाले दक्षिणी गाजान शहर रफाहमा गरेको आक्रमणमा २५ जनाको ज्यान गएको छ ।

साथै इजरायलले हाल पट्टीको आधाभन्दा बढी जनसंख्या ओगटेको शहरमा सैन्य कारबाही शुरु गर्ने चेतावनी दिएको छ । हालैका इजरायली आक्रमणहरूमा, रफाहको पश्चिमी क्षेत्रलाई निशाना बनाएपछि हमासका सुरक्षा बलका तीन सदस्यहरू मारिएका थिए ।

चकित्सा स्रोतहरूकाअनुसार इजरायली हवाई आक्रमणमा रफाहमा तीनवटा आवासीय घरहरूलाई निशाना बनाएर कम्तीमा २५ प्यालेस्टाइनीको मृत्यु भएको थियो । इजरायलका प्रधानमन्त्री बेन्जामिन नेतन्याहुले शुक्रवार सेनालाई रफाहमा भूमिगत कारबाहीका लागि योजना तयार गर्न निर्देशन दिएपछि रफाहमा तिब्र आक्रमण भएको हो ।

इजरायली सेनाले केही हप्ता अघि रफाह नजिकैको दक्षिणी शहर खान युनिसमा आफ्नो सबैभन्दा ठूलो र हिंस्रक आक्रमण शुरु गरेपछि रफाहमा भाग्ने बिस्थापितहरूको संख्या उल्लेखनीय रूपमा बढेको छ ।