• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी ★   बैतडीका प्रतापलाई डिशहोमको ‘हरेक हप्ता सुपरस्टार सिजनकै मेगास्टार’ को पुरस्कार ★   बल ह्यान्डलिङका कारण आउट भए बंगलादेशका मुस्फिकुर ★   विराटनगर आगलागी अपडेट: मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुग्यो ★   बाजुराकी रोकायाले बाटोमै जन्माइन् बच्चा ★   बक्स अफिसमा ‘एनिमल’को धमाका: ५ सय करोड नजिक

यी ५ खतरनाक हतियार देखेर अमेरिका पनि रुससँग डराउँछ !एजेन्सी । रुस र युक्रेनबीच जारी युद्धले खतरनाक मोड लिएको छ । रुसी आक्रमणका कारण युक्रेनले ठूलो क्षति बेहोर्नु परेको छ । युक्रेनलाई सहयोग गर्ने पश्चिमी देशहरू रुसविरुद्ध सेना परिचालन गर्न इच्छुक छैनन् । 

अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले रुसमाथि धेरै प्रतिबन्ध लगाउने घोषणा गरिसकेका छन् ।

रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले कुनै पनि देशले हस्तक्षेप गर्ने र रसियाको लागि खतरा पैदा गर्ने प्रयास गरे रुसले तत्काल कारबाही गर्ने चेतावनी दिएका छन् । रुससँग यस्तो विनाशकारी हतियार छ जसबाट नेटो र अमेरिका पनि डराउँछन् । यसै सन्दर्भमा ५ हतियारबारे चर्चा गरौं । 

१. जार बम संसारको सबैभन्दा ठूलो परमाणु बम हो। यो विस्फोट हुनेबित्तिकै लाखौं मानिसको मृत्यु हुन सक्छ। यसका साथै यसबाट मानिसहरु छाला र श्वासप्रश्वासको रोगको सिकार हुने भएकाले यो निकै खतरनाक मानिन्छ । 

२. रुसको किञ्जल हाइपरसोनिक मिसाइल निकै खतरनाक मानिन्छ । यो हाइपरसोनिक परमाणु मिसाइल रुसको मिग ३१ लडाकु विमानमा जडान गरिएको छ ।

३. रुससँग 2S7 Pion तोप छ, यसले छोटो दूरीको आणविक आक्रमण गर्न सक्छ। यस तोपबाट २०३ एमएमको एटम बम आक्रमण गर्न सकिन्छ ।

४. रसियासँग बेल्गोरोड आणविक पनडुब्बी छ, जसलाई विश्वको सबैभन्दा ठूलो पनडुब्बी भनिन्छ। पोसाइडन टारपीडोसँग सुसज्जित, यो पनडुब्बी रेडियोधर्मी सुनामी उत्पन्न गर्न सक्छ ।

५. यी बाहेक रुससँग टी–१४ अर्माटा ट्याङ्की छ जुन निकै खतरनाक मानिन्छ । यो रिमोट कन्ट्रोलद्वारा संचालित छ। यो ट्याङ्कीले चालक दलका सदस्यहरू बिना नै आफ्नो लक्ष्यमा सटीक प्रहार गर्न सक्छ । यसले एक मिनेटमा १० देखि १२ राउण्ड फायर गर्न सक्छ ।

यसैबीच, युक्रेनमा रुसले सैन्य हमला गरेपछि यहाँका नागरिकहरु भागेर विदेशिएका छन् । त्यस क्रममा २० हजार जना भन्दा बढी युक्रेनी नागरिक भागेर टर्की पुगेका बताइएको छ । 

टर्कीका अधिकारीहरुले दिएको जानकारीअनुसार आइतबार सम्ममा युक्रेनबाट भागेर २० हजार ५५० जना नागरिक टर्की पुगेका छन् । 
 
रुसले युक्रेनमाथि गएको फेब्रुअरी २४ मा सैन्य हमला गरेको थियो । त्यसपछि आक्रमणको त्रासले यहाँबाट नागरिक भाग्ने क्रम सुरु भएको थियो । 

त्यसै क्रममा गएको फेब्रुअरी २४ देखि आइतबारसम्ममा २० हजार ५५० जना युक्रेनी नागरिक टर्की पुगेका बताइएको छ ।