• १३ मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Nov 29 2022
Logo
Latest
★   सुकुम्बासी बस्तीमा राज्य पक्षबाट नै डोजर आतंक फैल्याउने काम भयोः ओली ★   सुनसरी ४ मा सञ्चारमन्त्री कार्कीको अग्रता, एमालेका कुसियत भन्दा १३६ मतले अघि ★   सत्तारुढ गठबन्धनलाई अगाडी बढाउने पक्षमा नेकपा एस ★   कोहलपुर-सुर्खेत प्रसारण लाइन निर्माणको बाटो खुल्यो ★   २०४८ सालदेखि निरन्तर सांसद पाएको अर्घाखाँचीको गाउँ ★   नेप्से परिसूचकमा झिनो अङ्कको बृद्धि ★   समानुपातिक मतगणना: कति दलले पाउलान् राष्ट्रिय मान्यता ? ★   ट्रक चलाउँदै टिकटक ‘लाइभ’मा आएका चालकलाई ट्राफिक प्रहरीको कारबाही ★   अमेरिकी फ्रिडम पार्टीको घण्टी यहाँ पनि आयोः ओली ★   सबै दल मिलेर सार्वजनिक तथा सरकारी जग्गा सखाप नै पार्ने भए: पूर्वसचिव शारदाप्रसाद त्रिताल

डेङ्गु बढेपछि सतर्कता अपनाइयो 

चितवन, ४ पुस –

चितवनमा एकै महिनामा ७९ जनामा डेङ्गु देखिएपछि महामारीको रुप लिन सक्ने भन्दै विशेष सतर्कता अपनाइएको छ । जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालय चितवनको तथ्याङ्कअनुसार मङ्सिर महिनामा मात्र ७९ जनामा डेङ्गु देखिएको छ । गत आर्थिक वर्षको मङ्सिर महिनामा दुई जनामा मात्र डेङ्गु फेला परेको थियो ।

अहिलेसम्म चितवनमा ३२८ जनामा डेङ्गुको सङ्क्रमण भेटिएको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयका भेक्टर कन्ट्रोल निरीक्षक राम केसीले जानकारी दिनुभयो । केसीका अनुसार साउन महिनामा सात, भदौमा २०, असोजमा ५२ र कात्तिकमा १७० जनामा डेङ्गु भेटिएको हो । अहिलेसम्म एक हजार ७७२ जनाको रगत परीक्षण गरिएकामा सो सङ्ख्यामा डेङ्गुको सङ्क्रमण भेटिएको हो । जाडो मौसम सुरु भएपछि नियन्त्रणको उपाएका विषयमा छलफल भइरहेको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयका वरिष्ठ प्रशासकीय अधिकृत केहरसिंह गोदारले जानकारी दिनुभयो । जनचेतना जगाउने, कीटनाशक झुल वितरण गर्ने काम भइरहेको उहाँले बताउनुभयो ।