• २१ मंसिर २०७९, बुधबार
  •      Wed Dec 7 2022
Logo
Latest
★   ओली ,ठाकुर र यादबसंग सीके राउतको छुट्टाछुट्टै भेटवार्ता ★   सर्वोच्चको प्रश्न : कुन संवैधानिक र कानूनले महाअभियोगको प्रस्ताव निष्प्रभावी भयो ? ★   दिपशिखाको दु:खेसो : प्रिय माओवादी कमरेडहरू यस्तो यदुवंशिय शैलीले क्रान्ति बन्ने भए म अज्ञानी हुँ… ★   नेपाल टेलिकमको ब्रान्ड एम्बेसडरमा पारस खड्का र प्रियंका रानी जोशी नियुक्त ★   समानुपातिकतर्फको सिट बाँडफाँटसहित दलहरूलाई पत्र ★   निर्वाचनमा खटिएका अधिकांश कर्मचारीको काज फिर्ता ★   आइएमईको अफरः चौध हजार पठाउँदा रू. १० लाख उपहार ★   राष्ट्रपतिसमक्ष प्रतिवेदन पेस ★   संसद्का महासचिवको पत्र कार्यान्वयन नगर्न मागसहित सर्वोच्चमा रिट ★   आईसीसी क्रिकेट विश्वकप लिग टुः नामिबियाद्वारा नेपाललाई २७६ रनको लक्ष्य प्रस्तुत

जुम्लामा बालबालिकाको अद्र्धनग्न जुलुसजुम्ला, साउन ३०÷ विशेष अधिकारसहितको कर्णाली राज्यको माग गर्दै जुम्लाका बालबालिकाहरुले अद्र्धनग्न जुलुस प्रदर्शन गरेका छन् ।
जुम्ला सदरमुकाम खलङ्गामा शनिवार १ देखि १६ वर्षसम्मका सयांै बालबालिका सडकमा अद्र्धनग्न रुपमा विरोध प्रदर्शनमा सहभागी भएका थिए । बालबालिकाले ‘हाम्रो भविश्य अन्धकार छ, सरकारले सर्वश्व लुटेको छ’ जस्ता नारा लगाएका थिए । उनीहरुले विरोधमा कालो चस्मा लगाएका थिए । बन्दका कारण बालबालिका विद्यालय जान पाएका छैनन् । संघीय संरचनामा कर्णालीलाई सुदूरपश्चिममा मिसाएको भन्दै सात दिनदेखि कर्णालीका विभिन्न जिल्लामा विशेष अधिकारसहितको स्वायत्त कर्णाली प्रदेशको माग गर्दै प्रर्दशन जारी छ । प्रदर्शनमा जुम्लाको एक नगरपालिकाका र २६ वटा गाविसको गाउँ–गाउँबाट सर्वसाधारण सडकमा उत्रिएका छन् । कर्णाली अञ्चलका हुम्ला, मुग, कालिकोट र डोल्पामा पनि बन्द कायमै छ ।