• १८ असार २०७९, शनिबार
  •      Sat Jul 2 2022
Logo
Latest
★   राससका अध्यक्ष झालाई स्वतन्त्रता सेनानी सम्मान ★   चुइगम पड्काएरै सके नेपालीले ४१ करोड ★   निजगढ अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल गठबन्धन सरकारको पहिलो प्राथमिकतामाः प्रधानमन्त्री देउवा ★   स्वतन्त्र उम्मेदवारहरु पनि छुट्टै राजनीतिक दल घोषणा गर्ने तयारीमा ★   स्वास्थ्य मन्त्रालयद्वारा पूर्वतयारी अवस्थामा रहन अस्पताललाई निर्देशन ★   प्रधानसेनापतिद्वारा संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण ★   सभामुख सापकोटा र अजरबैजानका सभामुख गफारोवाबीच भेटवार्ता ★   गिरिजाप्रसाद कोइरालाको नाममा विश्वविद्यालय स्थापना गर्नुपर्छः उद्योगमन्त्री बडू ★   गाईघाटका पसल डुबानमा ★   बेनी–जोमसोम सडक अवरुद्ध

मिडिया सञ्चालक संस्थाबीच एकता, अध्यक्षमा सिरोहियाकाडमाडौं साउन ३२ ÷ नेपालका निजी क्षेत्रका राष्ट्रिय मिडियाका सञ्चालकहरु कान्तिपुर पब्लिकेशनका कैलाश सिरोहियाको नेतृत्वमा एकताबद्ध भएका छन् ।

छापा माध्यमका सञ्चालकहरुको संस्था नेपाल मिडिया सोसाइटी र टेलिभिजन ब्रोडकाष्टर्स नेपालबीच शनिवार सम्पन्न दुबै संस्थाको संयुक्त कार्यसमिति बैठक र भेलाले ब्रोडसिट राष्ट्रिय दैनिक तथा स्याटेलाइट टेलिभिजन प्रसारण संस्थाहरूको बृहत्तर व्यावसायिक हकहितका लागि साझा संस्थाको रूपमा एकताको निर्णय गर्दै ‘मिडिया सोसाइटी, नेपाल’ बनाएको हो ।

सोसाइटीको उपाध्यक्षमा एभिन्यूज टेलिभिजनका भाष्करराज राजकर्णिकार र माउण्टेन टेलिभिजनका राजु क“डेल, महासचिवमा एबीसी टेलिभिजनका शुभशङ्कर क“डेल, सचिव आर्थिक अभियान दैनिकका मदन लम्साल र कारोबार दैनिकका शिशिर भट्ट कोषाध्यक्ष चयन भएका छन् । १४ जना सदस्यमा भने टेलिभिजनका ९ र पत्रिकाका ५ जना रहेका छन् (विस्तृत हेर्नुस् विज्ञप्ती) ।

सोसाइटीले छिटै नै संकटग्रस्त अवस्था झेल्न बाध्य नेपालको मिडिया क्षेत्रको सुधार तथा व्यवस्थित गर्नका लागि सरकारसंग छलफल गर्ने निर्णय भएको छ । राज्यको चौथो अंगको रुमपा रहेको मिडिया उद्योगलाई राज्यले विशेष उद्योगको रुपमा मान्यतापसमेत प्रदान गरी सोही अनुसारको व्यवहार गर्नसमेत सरकारसंग जोडदार माग गरेको अध्यक्ष कैलाश सिरोहियाले जारी गरेको विज्ञप्तीमा उल्लेख छ ।