• १९ असार २०७९, आईतवार
  •      Sun Jul 3 2022
Logo
Latest
★   मकवानपुरमा जन्ती बोकेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु, २६ घाइते ★   सनराइज बैंकले ल्यायो कस्टमाइज फोटो कार्डको सुविधा ★   श्रावण महिनाभर एमाले बाग्मतीले ‘सुशु’ अभियान संचालन गर्ने ★   एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल ★   १७ डिआइजीलाई दज्र्यानी चिह्न ★   निर्वाचनमा भएका अन्तरघातको छानबिनका लागि एमालेले बनायो समिति ★   अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! ★   अर्थ मन्त्रालय भन्छः जेठ १४ गते रातिको सीसीटीभी फुटेज मेटियो ★   दक्षिण पश्चिम पाकिस्तानमा बस खाल्डोमा खस्दा १९ जनाको मृत्यु, १२ घाइते ★   उपत्यका विशेष प्रदेश कमिटीमा स्थानीय निर्वाचनको समीक्षा

जानकी मन्दिरलाई विश्व सम्पदामा सूचीकृत गर्न ५५ हजार हस्ताक्षरकाठमाडौं, भदौ ५  । जानकी मन्दिरलाई विश्वसम्पदा स्थलका रुपमा सूचीकृत गराउन पचपन्न हजार हस्ताक्षर सङ्कलन गरिएको छ ।

मन्दिरलाई विश्व सम्पदामा सूचीकृत गर्न दबाब दिने उद्देश्यले हस्ताक्षर सङ्कलन सुरु गरिएको थियो ।
अभियानका तर्फबाट राजकुमार महतोले हस्ताक्षरित कागजात विभागका महानिर्देशक भेषनारायण दाहाललाई शुक्रबार हस्तान्तरण गर्नुभएको थियो ।
विभागले युनेस्कोको विश्व सम्पदा सूची केन्द्रको कार्यविधिअनुरुप जानकी मन्दिरलाई विश्वसम्पदास्थलका रुपमा सूचीकृत गराउन मनोनयन कागज तयार पारी युनेस्कोको विश्व सम्पदा सूची केन्द्रमा पेस गर्न गृहकार्य गर्ने विभागका महानिर्देशक दाहालले प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभयो ।
अठारौं शताब्दीमा संस्कृति, वास्तुकला, इतिहास र अध्यात्मको अदितीय सङ्गमका रुपमा जनकपुरधाममा अवस्थित जानकी मन्दिरलाई विश्व सम्पदा स्थलका रुपमा सूचीकृत गराउन गत वर्ष असोज १५ गतेदेखि जानकी मन्दिर परिसरबाट भोर, अभियानी तथा अनुसन्धानमूलक परोपकारी संस्थाको नेतृत्वमा हस्ताक्षर अभियान सुरुवात भएको थियो ।