• १५ मंसिर २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Dec 1 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   केपी ओली कप क्रिकेटको उपाधि मधेश प्रदेशलाई ★   केपी ओली कपको उपाधि मधेशलाई, आर्मी ११ रनले पराजित ★   राजसंस्था,हिन्दुराष्ट्र र संघीयता नचाहने बिच मोर्चा निर्माण गरि नयाँ जनआन्दोलन गरौ: कमल थापा ★   ‘एनिमल’ हेरेपछि आलिया भट्टले भनिन् – खतरनाक फिल्म ★   किसानको गुनासो- कफीले प्रतिफल दिएन ★   एक महिनाभित्र सबै भूकम्प प्रभावितलाई अस्थायी आवास उपलब्ध गराउँछौँ: मन्त्री बस्नेत (अन्तरवार्ता) ★   अर्थतन्त्रका चुनौति र समस्या स्वीकार गरी समाधान गर्न सरकार गम्भीर हुन आवश्यक: व्यवसायी ★   लिग टूको पहिलो सिरिज नेपालमा हुने, नेदरल्याण्ड्स र नामिबिया खेल्न आउँदै ★   कर्जाको ब्याजदर १ प्रतिशत घट्यो, अझै घट्छ: बैंकर्स संघका अध्यक्ष केसी ★   जीवाश्म इन्धनलाई कम वा अन्त्य गर्न कोप-२८ मस्यौदाको आह्वान

सुमीमा मिसाइल आक्रमणमा १० जनाको मृत्यु, हालसम्म १२ हजार रुसी सैनिक मारिएको युक्रेनको दाबीएजेन्सी । रुस र युक्रेनबीचको युद्धको आज १३ औं दिन रहेको छ । रुसी सेनाले लगातार युक्रेनका विभिन्न सहरलाई निशाना बनाएको छ । 

यसै क्रममा सुमी सहरको आवासीय क्षेत्रमा मिसाइल आक्रमण भएको थियो, जसमा दुई बालबालिकासहित १० जनाको मृत्यु भएको बताइएको छ । 

यसैबीच, युक्रेनले रुसको आक्रमणमा हालसम्म २०३ विद्यालय र ३४ अस्पताल ध्वस्त भएको दाबी गरेको छ । यसबाहेक १२ हजारभन्दा बढी रुसी सैनिकको पनि ज्यान गएको उसले दाबी गरेको छ ।  ३०३ रुसी ट्याङ्क र ४८ लडाकु विमान पनि ध्वस्त भएको दाबी युक्रेनले गरेको छ । 

मिडिया रिपोर्टका अनुसार रुसले युक्रेनको राजधानी किभ कब्जा गर्न कमाण्डो अपरेशनको तयारी गरिरहेको छ । दुई देशबीच युद्धविरामका लागि तेस्रो चरणको वार्ता भएको थियो, जुन निष्कर्षविहीन रह्यो । सोमबार बेलारुसमा भएको वार्तामा युक्रेनमा युद्धका बेला मानिसलाई बाहिर निकाल्न मानवीय करिडोर निर्माण गर्ने सहमति बन्न सकेको थिएन । 

रुसी बमबारीका कारण मानिसहरु आफ्नो ज्यान बचाउन युक्रेन छाडिरहेका छन् । जसमा बालबालिका, वृद्धदेखि बिरामी रहेका छन् ।