• ७ जेष्ठ २०८१, सोमबार
  •      Mon May 20 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेताहरुको कुर्सी मोहका कारण मुलुक कमजोर अवस्थामा पुग्यो: विप्लव ★   कसैलाई आरोप लगाएको छैन, समाचार सदनमा पढेर सुनाएको हुँ – गृहमन्त्री ★   गेललाई जर्सी उपहार दिँदै कोहलीले भने – काका अर्को सिजन आईपीएलमा फर्किनु ★   कोरियन नागरिकको सहयोगमा विद्यालयमा शौचालय ★   वडाध्यक्षलाई विद्यार्थीको प्रश्न: ‘खेल्ने सामग्री कसले दिन्छ ?’ ★   सुर्खेत बस दुर्घटना: दुईजनाको मृत्यु, २१ घाइते ★   सभामुखलाई धनराजको पत्र: रातो पासपोर्ट उत्खनन गर्ने गृहमन्त्रीमाथि कारबाही होस् ★   काँग्रेसलाई अध्यक्ष श्रेष्ठको प्रश्न: प्रधानमन्त्रीले विश्वासको मत माग्दा नाराबाजी गर्नु अर्थपूर्ण हो ? ★   काँग्रेसले समिति माग गरेको होइन, सरकार माग गरेको हो: प्रमुख सचेतक बर्तौला ★   टी–२० विश्वकपका लागि अष्ट्रेलियाको टोलीमा आउन सक्नेछन् फ्रेजर म्याकगर्क

बुमराह बने आरसीबीविरुद्ध ५ विकेट लिने पहिलो बलर, तोडे आशिष नेहराको ९ वर्ष पुरानो कीर्तिमानएजेन्सी । जसप्रित बुमराह बिहीबार वानखेडे स्टेडियममा रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलोर (आरसीबी)विरुद्ध चम्किए । मुम्बई इन्डियन्सका फास्ट बलर (जसप्रित बुमराह)ले आरसीबीविरुद्ध पाँच विकेट लिए ।

जसप्रित बुमराहले आईपीएलमा ५ विकेट लिएर इतिहास रचेका छन् । उनी आरसीबीविरुद्ध पाँच विकेट लिने पहिलो बलर बनेका छन् । बुमराहले आशिष नेहराको ९ वर्ष पुरानो कीर्तिमान पनि तोडे ।

आईपीएल २०२४ को २५ औं खेलमा मुम्बई इन्डियन्सले रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलोरको सामना गर्यो । पहिले ब्याटिङ गरेको बैंगलोरले २० विकेट गुमाएर १९६ रन बनाएको थियो । उक्त लक्ष्य मुम्बईले १५.३ ओभरमा ३ विकेट गुमाएर पुरा गरेको थियो । जसप्रित बुमराहले आईपीएलको इतिहासमा दोस्रो पटक पाँच विकेट लिने कीर्तिमान बनाएका छन् ।

बुमराहले ४ ओभरमा २१ रन दिएर ५ विकेट लिए र आईपीएलको इतिहासमा दुई पटक पाँच विकेट लिने तेस्रो भारतीय फास्ट बलर बने । समग्रमा चौथो खेलाडी पनि हुन् । यो सूचीमा जेम्स फकनर पहिलो स्थानमा छन् । जयदेव उनाडकट दोस्रो र भुवनेश्वर कुमार तेस्रो स्थानमा छन् ।

बुमराह आरसीबीविरुद्ध एक इनिङमा पाँच विकेट लिने पहिलो बलर बनेका छन् । उनले २०१५ मा चेन्नईको लागि आशिष नेहराको को रेकर्ड तोडे । यससँगै आरसीबी विरुद्ध सबैभन्दा बढी विकेट लिने मामिलामा बुमराहले रविन्द्र जडेजा, सन्दीप शर्मा र सुनिल नारायणलाई पछाडि छोडेका छन् । आरसीबीविरुद्ध बुमराहले सर्वाधिक २९ विकेट लिएका छन् ।

बुमराहले आरसीबीका ओपनर विराट कोहलीलाई पहिलो पावरप्लेमा आउट गरेका थिए । आफ्नो दोस्रो स्पेलमा कप्तान फाफ डु प्लेसिसले महिपाल लोमरोरलाई उत्कृष्ट योर्करको फन्दामा पारे । त्यसपछि १९ औं ओभरमा उनले सौरभ चौहान र विजयकुमार विशाकलाई लगातार बलमा आउट गर्दै पाँच विकेट पुरा गरे ।