• १२ बैशाख २०८१, बुधबार
  •      Wed Apr 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   एमाले अध्यक्ष ओली आज इलाम जाँदै, चुलाचुलीमा हुने चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्ने ★   स्वास्थ्य क्षेत्रमा आउनसक्ने चुनौतीको सामना गर्न सक्नुपर्छ : प्रधानमन्त्री ★   ९२ हजार विस्थापितका घर बन्नै बाँकी ★   बोलेरो गाडी र मोटरसाइकल जुध्दा झापामा तीन जनाको मृत्यु ★   हिमाल पारीको जिल्ला मुस्ताङको सौन्दर्य (फोटो फिचर) ★   लगानी सम्मेलनमा ५२ देशका ६३४ जना आउने निश्चित ★   डढेलोले म्याग्दीमा सात सय हेक्टर वन सखाप, वन्यजन्तु गाउँ पसे ★   दुई देशका प्रतिनिधिमण्डलको भेटवार्ता हुँदै ★   चेम्बर सल्लाहकार परिषद् अध्यक्षमा श्रेष्ठ ★   स्टोइनिसको आईपीएल करिअरको पहिलो शतकमा लखनउले चेन्नईलाई ६ विकेटले हरायो

सन्दीपले जेलबाहिरै बसेर पुनरावेदनको मुद्दा लड्न पाउनेकाठमाडौं । क्रिकेटर सन्दीप लामिछानेलाई जेलबाहिरै बसेर पुनरावेदनको मुद्दा लड्न उच्च अदालत पाटनले अनुमति दिएको छ ।

काठमाडौँ जिल्ला अदालतले गरेको फैसलाविरुद्ध उच्च अदालतमा पुनरावेदन दिएसँगै सन्दीपले जेल बाहिर बसेर मुद्दा लड्न लिखित अनुमति पाएका हुन् । पुनरावेदन सुन्ने अदालतका रजिस्टारले सन्दीपलाई सो अनुमति दिएका हुन् ।

मुलुकी फौजदारी कार्यविधि संहिता ऐन २०७४ अनुसार १० वर्षभन्दा कम कैद सजायमा ‘थुनामा नबसी मुद्दाको पुनरावेदन गर्न पाउँ’ भनि निवेदन दिन सकिन्छ ।

पुष २५ गते काठमाडौँ जिल्ला अदालतका न्यायाधीश शिशिरराज ढकालको इजलासले लामिछानेलाई बलात्कारको मुद्दामा दोषी ठहर गर्दै ८ वर्षको कैद सजाय सुनाएको थियो । जिल्ला अदालतको उक्त फैसला बदरको मागसहित सन्दीपले केही बेरअघि मात्रै उच्च अदालतमा पुनरावेदन दर्ता गराएका हुन्।