• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सभापतिले बोल्न नदिएको भन्दै पूर्वमन्त्री किरातीले गरे छलफल बहिष्कार ★   एसिया कप खेलेर फर्कियो महिला टोली ★   दूरदराजका जनतामा पुग्नेगरी वैकल्पिक ऊर्जालाई प्रवर्द्धन गर्नुपर्छ: ऊर्जामन्त्री ★   धानबालीमा फेद कुहिने समस्या ★   चीनबाट आयात भएका सामग्री बोकेका कन्टेनर टिमुरेमै रोकिए ★   म्याग्दीका पाँचवटा रणनीतिक सडकमा कालेपत्र ★   हामी बिरुद्ध षड्यन्त्रका तानाबाना बुनिँदैछन्: अध्यक्ष नेपाल ★   विमान दुर्घटनाबारे गहन अध्ययन गर्न र मृतक परिवारलाई क्षतिपूर्ति दिन सरकारसँग नेकपा एसको माग ★   सडक स्तरोन्नति सुरु भएसँगै कोदारवासी खुसी ★   डेङ्गीका बिरामी बढेपछि सङ्खुवासभाका अस्पतालमा शय्या अभाव

चीनको अनौठो शहरः जहाँ रेल भवन भित्रबाट गुज्रन्छ, पाँचौं तलामा पेट्रोल पम्पएजेन्सी । संसारमा यस्ता शहरहरू छन् जहाँ केही अनौठा घटनाहरू हुन्छन् । आज हामी तपाईलाई एउटा यस्तो अनौठो शहरको बारेमा बताउनेछौँ, जसको बारेमा थाहा पाउँदा तपाई छक्क पर्नुहुनेछ ।

तपाईको मनमा प्रश्न उठ्नेछ कि यो कसरी हुन सक्छ ? यो शहर चीनमा छ, जसको नाम चोङकिङ हो । यस शहरमा तपाईले धेरै अनौठो चीजहरू देख्नुहुनेछ । यस सहरका भिडियोहरू सामाजिक सञ्जालमा पनि भाइरल हुन्छन् ।

मोनोरेल चीनको चोङकिङ शहर युझोङमा रहेको आवासीय भवनभित्र गुज्रिरहेको हुन्छ । यो आवासीय भवन १९ तलाको छ । मानिसहरूले यसलाई चीनको सबैभन्दा अनौठो रेल मार्ग भनेका छन् । चीनको चोङकिङको यो रेल ट्रान्जिट सार्वजनिक मेट्रो प्रणाली हो, जसको सञ्चालन चोङकिङ रेल ट्रान्जिट लिमिटेड निगमले गरेको छ । यसको सञ्चालन नोभेम्बर २००४ मा सुरु भयो ।

चिनियाँ इन्जिनियरहरूको सधैं प्रशंसा गरिन्छ । चीनले संसारलाई चकित पार्ने चीजहरू सिर्जना गरेको छ । यहाँ धेरै अचम्मको शिल्पकला देख्न सकिन्छ । चीनको एउटा सहर सामाजिक सञ्जालमा सधै चर्चामा रहन्छ, जसलाई माउन्टेन सिटी पनि भनिन्छ ।

चोङकिङ शहर पहाडमा अवस्थित छ । उचाइमा रहेको शहरको तस्बिरले मानिसलाई अचम्ममा पार्छ । यो शहर चीनका अन्य भवनहरूको तुलनामा ३० औं तल्लामा अवस्थित छ । पहाड काटेर यो सहर बसेको हो । यति उचाइमा भए पनि शहरमा सबै सुविधा छन् ।

चीनको चोङकिङ शहरमा रहेको पेट्रोल पम्प देखेर तपाई छक्क पर्नुहुनेछ । वास्तवमा, यो पेट्रोल पम्प भवनको पाँचौं तल्लामा छ । यो पेट्रोल पम्प देखेर जनताको मनमा प्रश्न उठ्छ कि मानिसहरु कसरी तेल भर्न जाने ? वास्तवमा, भवनको अर्को छेउमा एउटा सडक छ, जुन पेट्रोल पम्पको बराबर छ ।

यस शहरमा सबैभन्दा तल सबवे निर्माण गरिएको छ । यो सबवे जमिनबाट ९४ मिटर तल बनाइएको छ। यस शहरमा तपाईले पानीमा तैरिरहेको भवनहरू पनि देख्न सक्नुहुन्छ । राजमार्ग र घुमाउरो सडकहरू पनि यहाँ देख्न सकिन्छ । यस शहरमा तपाईले सबै अनौठो पाउनुहुनेछ ।