• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   राष्ट्रपति पौडेल र स्वीट्जरल्यान्डका समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   बुर्तिवाङ स्वास्थ्य केन्द्र ५० शय्याको अस्पतालमा स्तरोन्नति हुँदै ★   खेलले जाेडेकाे नेपाली मन ★   भारत टी–२० विश्वकपको सुपर ८ मा प्रवेश, १११ रनको लक्ष्य १८.२ ओभरमा पछ्यायो ★   गणतन्त्रपछि विकासका बहुआयामिक द्वार खुलेका छन्ः पूर्वप्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   दुर्लभ चराको बासस्थान बन्यो रेसुङ्गा र मदाने ★   “डिजिटल रूपान्तरणलाई अँगाल्दै” आइएमई २४ औ वर्षमा प्रवेश ★   ‘रोड थ्रिलर’ विधामा बन्यो ‘बाटोः रोड टु डेथ’ ★   काठमाडौं महानगरपालिका गर्यो सिंहदरबारभित्रबाट चार बालश्रमिकको उद्धार ★   मधेस स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमबिबीएस कार्यक्रम सुरु गर्न मुख्यमन्त्री सिंहको जोड

गृहिणीका स्तन र पाठेघर जाँच्न नेपाल क्यान्सर अस्पताल हरिसिद्धिको टोली गुल्मीको तम्घासमाललितपुर । नेपाल क्यान्सर हस्पिटल एण्ड रिसर्च सेन्टर हरिसिद्धि, ललितपुरको विशेषज्ञ चिकित्सक टोली गुल्मीको सदरमुकाम तम्घासका गृहिणीहरुको स्तन र पाठेघरको मुखको क्यान्सर पत्ता लगाउन तम्घास पुगी उनीहरुको नि:शुल्क स्वास्थ्य परीक्षण गरेको छ ।

निजामति कर्मचारी श्रीमती संघ अनामनगर, काठमाण्डौको आयोजना तथा नेपाल क्यान्सर सहयोग समूह  उपचारका लागि सहयोगी हातहरु र मदनदेवी फाउण्डेशनको सहयोगमा विशेषज्ञ चिकित्सक टोली पहिलोपल्ट नि:शुल्क शिवीर सञ्चालन गर्न तम्घास पुगेको थियो ।

तम्घासस्थित महेन्द्र मोडेल सेकेण्डरी स्कुलमा आयोजित स्थानीय गृहिणीहरुको पाठेघर तथा स्तन क्यान्सर सम्वन्धि नि:शुल्क शिवीरमा क्यान्सरको लक्षण देखिएकाहरुलाई तत्काल उपचारको लागि नजिकको अस्पताल या क्यान्सर अस्पतालमा जान सुझाइएको उपचारका लागि सहयोगी हातहरुकी कोषाध्यक्ष रेजिना मुल्मीले बताइन् ।

नेपाल क्यान्सर अस्पतालका स्त्रीरोग विशेषज्ञ डा.अनुषा शर्मा, मेडिकल अफिसरहरु डा.विजिता शर्मा, आरसी अमात्य, नर्स शिला बस्नेत र धनदेवी महर्जनले शनिबार विहान ९ देखि ६ बजेसम्म २५० जनाको स्वास्थ्य परीक्षण गरि नि:शुल्क औषधि वितरण र स्वास्थ्य परामर्श दिएका थिए ।

सो शिवीरमा नेपाल क्यान्सर अस्पतालकी निर्देशक एवम् उपचारका लागि सहयोगी हातहरु संस्थाकी अध्यक्ष स्वरुपा श्रेष्ठ, नेपाल क्यान्सर सहयोग समूहका अध्यक्ष दिलिप भट्टराई,कोषाध्यक्ष रेजिना मुल्मी, निजामती कर्मचारी श्रीमती संघकी अध्यक्ष अन्जु अर्याल, नेपाल क्यान्सर अस्पतालका बजार व्यवस्थापक स्वयम् विक्रम शाह, सहयोग समूहकी रोजिना थापा लगायतले स्वयम्सेवा गरेका थिए ।