• १४ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Nov 30 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   स्टार फुटबलर नेयमारसँग अलग भएको प्रमिका बियानकार्डीको घोषणा ★   प्रधानमन्त्रीबाट अबुधावीस्थित नेपाली राजदूतावासको निरीक्षण ★   केपी ओली कप: फाईनलमा पुग्न एपिएफलाई मधेशले दियो १ सय ९८ रनको विशाल लक्ष्य ★   राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष र अष्ट्रेलियाली समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   प्रचण्ड नातिनी प्रतिभाको अर्थशास्त्री रेग्मीसँग ईंगेजमेन्ट ★   विपिन जोशीको बिना शर्त रिहाइ गर्न अन्तर्राष्ट्रिय शक्तिहरुसँग आग्रह गर्ने संसदीय समितिको निर्णय ★   टी–२० सिरीजको तेस्रो खेलमा अष्ट्रेलियासँग हारेको भारतले टिममा गर्नसक्छ यी परिवर्तन ★   अब आफ्नै घरबाट पनि न्याय पाउन सकिन्छ: प्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   त्रिपालमुनिका भूकम्पपीडितलाई छानामुनि ल्याउन सरकार केन्द्रित छ: उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ ★   सस्तोमा उखु बेच्दै सर्लाहीका किसान

प्रतिनिधिसभाका सम्भावित कार्यसूची सार्वजनिक, कार्यसूचीमा एमसीसी परेनकाठमाडौँ । सङ्घीय संसद्, प्रतिनिधिसभाले भोलि माघ २६ गते दिउँसो १ बजे बस्ने प्रतिनिधिसभाको बैठकको सम्भावित कार्यक्रमको कार्यसूची सार्वजनिक गरेको छ । कार्यसूचीअनुसार भोलिको बैठकमा अमेरिकी सहयाता परियोजना एमसीसीलाई राखिएको छैन ।

सत्तारुढ गठबन्धनभित्र एमसीसी सम्झौतालाई लिएर तीव्र विवाद देखिएको छ । नेपाली कांग्रेस एमसीसीलाई संसद्बाट अनुमोदन गराउन चाहन्छ । तर नेकपा माओवादी केन्द्र र नेकपा (एकीकृत समाजवादी) ले एमसीसीलाई यथास्थितिमा अनुमोदन गर्न नसकिनै बताउँदै आएका छन् । कार्यक्रमअनुसार प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले ‘थारु आयोगको तेस्रो वार्षिक प्रतिवेदन आव २०७७/०७८’ पेश गर्नुहुनेछ ।

त्यसैगरी सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाले संविधानसभा सदस्य जगतबहादुर ताजपुरियाको निधनप्रति शोक प्रस्ताव प्रस्तुत गर्नुहुनेछ । विसं २०६४ को संविधानसभामा समानुपातिक तर्फबाट निर्वाचित ताजपुरियाको ७८ वर्षको उमेरमा गत पुस १७ गते निधन भएको थियो । भोलि ११ बजे कार्य व्यवस्था समितिको बैठक बस्नेछ ।