• ७ असार २०८१, शुक्रबार
  •      Fri Jun 21 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   रास्वपाको चियापान कार्यक्रममा शीर्ष नेताहरु– तस्बिरहरु ★   कर्नाटक प्रहरीको खुलासाः प्रमाण नष्ट गर्नका लागि दर्शनले साथीसँग ४० लाख रुपैयाँ लिए ★   ग्लोबल आइएमई बैंकका ग्राहकलाई आरुष लाइफस्टाइल हस्पिटलमा ३० प्रतिशतसम्म छुट ★   वातावरण व्यवस्थापनमा तीन प्रतिशत बजेट विनियोजन गर्दै चन्द्रागिरि नगरपालिका ★   पृथ्वीराजमार्गको थर्पु–खैरेनीटार खण्ड एकतर्फी सञ्चालनमा ★   योगलाई धर्म र जातमा सिमित गर्नु हुँदैनः अध्यक्ष ओली ★   जब पृथ्वीमा १०–२० लाख वर्षसम्म लगातार पानी परिरहन्थ्यो ★   ९० दशककी ‘सोनपरी’ आजभोलि के गर्दैछिन् ? ★   डेल्टा कम्प्लेक्समा भएको आगलागीबाट ५० करोड क्षतिको अनुमान ★   शासकीय सुधारका लागि संविधान संशोधनमा जानुपर्छ: पूर्वप्रधानमन्त्री डा भट्टराई (अन्तरवार्ता)

शरिरका यी भागमा कोठी हुनुको अर्थ के हुन्छ ?एजेन्सी । शरीरमा कोठी हुनु सामान्य कुरा हो । तर समुद्रशास्त्रका अनुसार शरीरमा हुने कोठीको विशेष अर्थ हुन्छ । यसले हामीलाई हाम्रो भविष्यको बारेमा धेरै संकेत दिन्छ । जानौं शरीरको कुन–कुन स्थानमा कोठी हुनुले मानिसलाई शुभ संकेत दिन्छ ।

गालामा कोठी हुनुको अर्थ
समुद्र शास्त्रका अनुसार यदि कुनै व्यक्तिको दाहिने गालामा कोठी छ भने यो निकै शुभ मानिन्छ । यो स्थानमा कोठी भएमा मानिसलाई भाग्यमानी मानिन्छ । यस्ता मानिसहरूले समय–समयमा पैसा प्राप्त गरिरहन्छन् । अर्कोतर्फ, बायाँ गालामा कोठी हुनुको अर्थ ती व्यक्ति खर्चिलो हुन्छ ।

निधारमा कोठी हुनुको अर्थ
धेरैको निधारमा कोटी हुन्छ । समुद्र शास्त्रका अनुसार निधारमा कोटी हुनुको विशेष अर्थ हुन्छ । अर्थात् यस्ता व्यक्तिको धन सधैं बढिरहन्छ । यस्ता व्यक्तिले आफ्नो मेहनतले सफलता पाउँछन् ।

हत्केलामा कोठी हुनुको अर्थ
धेरै कम मानिसको हत्केलामा कोठी पाइन्छ । जसको हत्केलामा कोठी हुन्छ उसले जीवनमा सफलता पाउँछ । भाग्यले पनि सधैं यी व्यक्तिहरूको साथ दिन्छ । अर्कोतर्फ, समुद्र शास्त्रका अनुसार व्यक्तिको दाहिने हातमा कोठी हुनुको अर्थ ती व्यक्तिले धन र समृद्धि प्राप्त गर्नेछन् ।