• ४ आश्विन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Sep 21 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीचको दोस्रो वार्ता निष्कर्षविहीन ★   पूर्व कुमारी, गणेश र भैरवलाई श्रीपद भत्ता प्रदान ★   नेपाल पाकिस्तानसँग पराजित ★   गोपालदास पत्रकारिता पुरस्कार शर्मालाई ★   प्रधान सेनापति आइतबार नयाँ दिल्ली जानुुहुँदै ★   साउन र भदौमा पाँच अर्ब ४३ करोडको विद्युत् निर्यात ★   शिक्षक आन्दोलनले बानेश्वरको दुवो माडिएपछि बालेनको व्यङ्ग्य– ‘नटिप्नु हेर कोपिला, नचुँड्नु पाप लाग्दछ’ ★   श्रम आप्रवासनका सवाल सम्बोधन गर्न सरकारको ४७ बुँदे निर्णय ★   सरकारको तर्फबाट गृहमन्त्रीले शिक्षकसँग वार्ता गर्ने, दोस्रो चरणको छलफल आजै बेलुका हुने ★   मानवताले जलवायुमा नरकको ढोका खोलेको छ: गुटेरेस

नर्वे र टर्कीको छिट्टै तालिवानसँग वार्ता गर्ने योजनाओस्लो 'नर्वे' ।  नर्वे र टर्कीले निकट भविष्यमा अफगानिस्तानमा तालिवानसँग वार्ता गर्ने अपेक्षा गरिएको स्पुतनिक समाचार एजेन्सीले अफगान मिडियालाई उद्धृत गर्दै जनाएको छ।

तालिबानका स्रोतलाई उद्धृत गर्दै सञ्चारमाध्यमले टर्कीको बैठक इस्तानबुलमा हुने जानकारी दिएका छन् । यस वर्ष जनवरी २३ देखि जनवरी २५ सम्म तालिबानका विदेशमन्त्री अमिर खान मुत्ताकीको नेतृत्वमा तालिवान प्रतिनिधिमण्डलले राज्यको निमन्त्रणामा नर्वेको राजधानीको औपचारिक भ्रमण गरेको स्पुतनिकले रिपोर्ट गरेको छ।

प्रतिनिधिमण्डलले अमेरिका, ईयु, फ्रान्स, जर्मनी, इटाली, नर्वे र बेलायतका विशेष प्रतिनिधि र राजदूतसँग भेटघाट गरेको थियो । मुत्ताकीले भ्रमण सफल भएको बताउँदै प्रतिनिधिमण्डलले नर्वेजियन सरकारको आतिथ्य र विश्वासको सुदृढीकरणमा गरेको योगदानका लागि धन्यवाद दिएका छन्।

कतार र टर्कीले तालिबान सत्तामा आएपछि गत वर्ष अराजक जनस्वास्थ्य र विदेशी सेनाको फिर्ताको क्रममा भत्किएको काबुल एयरपोर्टको व्यवस्थापन गर्न जनादेश खोजिरहेका छन्। कट्टरपन्थी आन्दोलनले कतार र टर्कीबाट प्राविधिक सहयोग लिन सहमत भए पनि विमानस्थलको व्यवस्थापनको जिम्मा एक्लै लिन चाहन्छ । वार्ता अगस्टदेखि जारी छ।

तालिवानले गत वर्ष अगस्टको मध्यमा काबुललाई आफ्नो नियन्त्रणमा लिएको थियो। (रासस-एएनआई)