• १७ आश्विन २०८०, बुधबार
  •      Wed Oct 4 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   आज दिउँसो देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली ★   बझाङ भूकम्प अपडेट : एक जनाको मृत्यु, १३५ घर भत्किए ★   मलेखुमा ट्रकको ठक्करबाट दुई स्कुले बालकको मृत्यु ★   नेपथ्य क्यानाडा भ्रमणको पहिलो शो क्यालगरीमा सम्पन्न ★   चीन १६१ स्वर्णसहित शीर्षस्थानमा, कबड्डीमा नेपालको पदकको टुङ्गो केहीबेरमा ★   परराष्ट्र मामिला प्रतिष्ठान र नेफेजबीच सहकार्य गर्न समझदारी  ★   वडादशैंको पुर्वसन्ध्यामा विद्यार्थीको दुर्गा नृत्य र देवीहरुको झाँकी ★   पुल्चोक क्याम्पसको परीक्षा बोर्डका पदाधिकारीले दिए सामुहिक राजीनामा ★   च्याम्पियन्स लिगमा रियलको रोमाञ्चक जित ★   एमसिसी परियोजना: संसदबाट गरिएको व्याख्यात्मक घोषणामा सहमत छौं- सिइओ अल्ब्राइट

एमसीसी टेबल गरिनु आपत्तिजनकः भीम रावलकाठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता तथा सांसद भीम रावलले एमसीसी टेबल गरिनु आपत्तिजनक रहेको बताउनुभएको छ। 

प्रतिनिधिसभाको बैठकमा बोल्दै सांसद रावलले भन्नुभयो, ‘एमसीसीजस्तो गम्भीर विषयमा प्रमुख विपक्षी एमालेले संसद अवरोध गरिरहेको अवस्थामा सरकारमा रहेका दलहरुबीचमा पनि सहमति नभएको अवस्थामा यसरी नेपाली जनताको भावना विपरित, नेपालको स्वाधिनता विपरित, जनता सडकमा रहेको अवस्थामा एमसीसी टेबल गरिने कुरा अत्यन्त आपत्तिजनक छ।’ 

यस्तै, सरकारले संघिय कानुन कार्यान्वयनमा किन नल्याएको भन्ने प्रश्न गर्दै उहाँले भन्नुभयो, ‘अहिले सभामुखले कार्यसुचीमा जुन विषय राख्नुभएको छ, यो कुन कानुनअन्तर्गत राख्नुभएको छ ? यसको लागि संघिय कानुन खोइ ? यो देश कानुनबाट चल्छ कि विदेशीको धाक धम्कीबाट चल्छ ?’ रावलले प्रश्न गर्नुभयो ।