• ११ जेष्ठ २०७९, बुधबार
  •      Wed May 25 2022
Logo
Latest
★   माओवादीले नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधिलाई प्रशिक्षण दिने ★   जनचाहना अनुरुपका कार्यक्रमलाई जोड दिनेछु: उपप्रमुख गुरुङ ★   एक करोड १० लाख बिगो कायम भएका फरार प्रतिवादी पक्राउ ★   ललितपुरका सबै वडामा समान रुपमा विकास गर्नेछु: प्रमुख महर्जन ★   काकाकुल धरानेको प्यास बुझाउन हर्क साम्पाङ मैदानमा ★   उजुरी पर्दैमा सबै दोषी ठहरिँदैन: आयुक्त सिलवाल ★   यौनजन्य हिंसा तथा बलात्कारका घटनाहरूको प्रभावकारी अनुसन्धान गर्न आयोगको आग्रह ★   अन्तरघातले चुनाव हारियो – ओली ★   जलविद्युत् आयोजनाबाट म्याग्दीका बासिन्दालाई दोहोरो लाभ ★   ट्राफिक व्यवस्थापन गर्न सरकारी जग्गाको खोजी

रातो मच्छिन्द्रनाथको रथलाई माई रुख परिक्रमा (फोटो फिचर)काठमाडौं । वर्षा र सहकालका देवता रातो मच्छिन्द्रनाथ र मीननाथको रथ लगनखेल चोकमा रहेको मच्छिन्द्रनाथको आमाको रुपमा रहेको माई सिमा (माई रुख)लाई बुधबार परिक्रमा गराईएको छ ।

उक्त रुखलाई दुई चरण परिक्रमा पछि ईतिटोलमा आज रथ पुर्‍याइएको छ । रातो मच्छिन्द्रनाथ र मीननाथको रथ लगनखेल चोकमा रहेको मच्छिन्द्रनाथको आमाको रुपमा रहेको माई सिमा ९माई रुख०लाई परिक्रमा गराउने क्रममा गुठीयार हरुले धिमेबाजा बजाएका थिए ।रथ परिक्रमा गराउने क्रममा गुरुजुको पल्टनबाट सलामी अर्पण गरिएको थियो ।

त्यस अबसरमा मच्छिन्द्रनाथको अवलोकनका लागि पाटनकी जीवितदेवी कुमारीलाई पनि उपस्थित हुनु भएको थियो । बिहीबार मच्छिन्द्रनाथको नरिबल खसाल्ने जात्रा हुनेछ ।

तस्बिर: रत्न श्रेष्ठ, रासस