• १५ मंसिर २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Dec 1 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल एयरलाइन्सबाट त्रिभुवन विमानस्थलको ग्राउन्ड ह्याण्डलिङ खोसियो,प्रतिस्पर्धाका माध्यमबाट छनोट गर्ने ★   पूर्व यूवराज्ञी हिमानी गुसी शान्ति पुरस्कार २०२३ बाट सम्मानित ★   एनएसएल प्रतियोगिता: सुपर लिगमा चितवनको पहिलो जित ★   लैंगिक तथा यौनिक अल्पसंख्यक समुदायका दम्पती पाण्डे र गुरुङलाई अमेरिकाको बधाई ★   अमेरिकाद्वारा ३.२५ अर्बको फिड द फ्युचर नेपाल युएसएआइडी कृषि सामाग्री कार्यक्रमको शुभारम्भ ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा पूर्वमन्त्री खाणको विषयलाई लिएर राय बाझियो ★   कोप–२८ लाई अवसरमा बदल्ने गरी अघि बढ्नुपर्छ: प्रधानमन्त्री ★   लालुपाते सहकारी बचत घोटाला प्रकरणः ३५ जना प्रतिवादीविरुद्धको बयान सुरु ★   नेपाल प्रहरीले दलितलाई जबरजस्ती फसाउँछः दलित आयोग ★   अर्थतन्त्र सुधारका लागि सरकार र निजी क्षेत्र एक मत

एमसीसीको व्याख्यात्मक घोषणालाई ध्यानपूर्वक हेरिरहेका छौ: चिनियाँ परराष्ट्र मन्त्रालयबेइजिङ । चीनले एमसीसीको व्याख्यात्मक घोषणालाई ध्यानपूर्वक हेरिरहेको बताएको छ । चीनको परराष्ट्र मन्त्रालयको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा  प्रवक्ता वाङ वनबिनले चीनले नेपालको संसदको सम्बन्धित निर्णय र “व्याख्यात्मक घोषणा पत्र” देखेको, अन्तर्राष्ट्रिय विकास र सहकार्यले पारस्परिक सम्मानता र समानताको सिद्धान्तको पालना गर्नुपर्ने बताउनु भयो ।

उहाँँले भन्नुभयो  "सम्बन्धित मुलुकको सर्वभौमिकता र जनताको इच्छालाई सम्मान गर्नुपर्ने, अरु मुलुकको आन्तरिक मामिलाको हस्तक्षेप गर्न नहुने, कुनै पनि राजनीतिक पूर्वाशर्त नथप्ने, आफ्नो हितका लागि अरु मुलुकको सर्वभौमिकता र हितलाई हानी नपुर्‍याउनुपर्ने कुरामा चीनले धेरै पटकमा जोड दिएको छ ।"

पत्रकार सम्मेलनमा उहाँले भन्नुभयो " नेपालको मैत्रीपूर्ण छिमेकी र विकास साझेदारको रुपमा चीनले नेपाली जनतालाई स्वाधीन रुपमा विकास बाटो छनौट गर्न निरन्तर रुपमा समर्थन रहने छ । "