• १५ मंसिर २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Dec 1 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   संसदीय खुलापन कार्ययोजना बनाउने जिम्मा फिल्म निर्माण कम्पनीलाई: कार्ययोजनाबारे कुनै जानकारी छैन- संसद सचिवालय ★   केपी ओली कप क्रिकेटको उपाधि मधेश प्रदेशलाई ★   केपी ओली कपको उपाधि मधेशलाई, आर्मी ११ रनले पराजित ★   राजसंस्था,हिन्दुराष्ट्र र संघीयता नचाहाने बिच मोर्चा निर्माण गरि नयाँ जनआन्दोलन गरौ: कमल थापा ★   ‘एनिमल’ हेरेपछि आलिया भट्टले भनिन् – खतरनाक फिल्म ★   किसानको गुनासो- कफीले प्रतिफल दिएन ★   एक महिनाभित्र सबै भूकम्प प्रभावितलाई अस्थायी आवास उपलब्ध गराउँछौँ: मन्त्री बस्नेत (अन्तरवार्ता) ★   अर्थतन्त्रका चुनौति र समस्या स्वीकार गरी समाधान गर्न सरकार गम्भीर हुन आवश्यक: व्यवसायी ★   लिग टूको पहिलो सिरिज नेपालमा हुने, नेदरल्याण्ड्स र नामिबिया खेल्न आउँदै ★   कर्जाको ब्याजदर १ प्रतिशत घट्यो, अझै घट्छ: बैंकर्स संघका अध्यक्ष केसी

नारायणकाजीलाई प्रचण्ड ठेल्दै , बिप्लव तान्दैकाठमाडौं । अमेरिकी सहयोग परियोजना (एमसीसी)का बारेमा पार्टीले लिएको निर्णय प्रति असन्तुष्टि जनाउदै आउनु भएका माओवादी केन्द्रका नेता नारायणकाजी श्रेष्ठलाई नेकपा महासचिव नेत्र बिक्रम चन्द 'विप्लव'ले सहकार्य गर्न आग्रह गर्नुभएको छ । श्रेष्ठको निबास हात्तिवनमा पुगेर विप्लवले राष्ट्रवादीहरूबीच नयाँ ढंगबाट एकता र सहकार्य गर्नुपर्ने अबस्था उत्पन्न भएको भन्दै सहकार्य गर्न आग्रह गर्नुभएको हो ।

एमसीसीका बारेमा श्रेष्ठ सहित गिरिराजमणी पोखरेल , कृष्णबहादुर महरा , अञ्जना विशंखे  लगायतका नेताहरुले फरक मत राख्नु भएको थियो । उहाँहरुले पार्टी नेतृत्वले देशप्रति घात गरेको आरोप लगाउनु भएका थियो ।

सोमबार एमसीसीका बारेमा संञ्चारकर्मीहरु संग कुरा गर्दे अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले असन्तुष्टहरु पार्टी छाडेर गए हुने भन्दै श्रेष्ठलाई कटाक्ष गर्नुभएको थियो । दाहालको यो अभिव्यक्ति पछि अब कसरी अघि बढ्ने भन्ने दोधारमा रहनु भएका श्रेष्ठसंग भेटेर बिप्लवले सहकार्यको प्रस्ताव गर्नुभएको हो ।

श्रेष्ठ दाहालको अभिव्यक्ति बाट बिच्किएपछि मंगलबार उहाँलाई फकाउन दाहाल हात्तिबन पुग्नु भएको थियो । उहाँले एमसीसीमा फरक दृष्टिकोण राख्दै अन्य बिषयमा सहकार्य गरेर अघि बढ्न आग्रह गर्नुभएको थियो । तर श्रेष्ठले पार्टी छाडेर जाने सक्ने भनेकाले आफुले सोच्नु पर्ने जबाफ दिनुभएको थियो । विप्लवसँगको भेटमा श्रेष्ठले माओवादीमा बस्न गाह्रो हुने सुनाउनु भएको थियो ।

उहाँले विप्लवसँगको भेटमा भन्नुभयो "एमसीसीमा नेतृत्वले धोका दियो  एकीकृत समाजवादीको नेतृत्वले पनि धोका दियो । असहमतिबीच माओवादीमा बस्न गाह्रो छ ।"