• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   मन्त्रिपरिषद्को बैठक बस्दै ★   चिसोले जमेको पञ्चकुुण्ड तालमा रमाउँदै पर्यटक ★   एनसेल प्रकरण: `अपार करछलि´को गहिरो अनुसन्धान जरुरी : महामन्त्री शर्मा ★   म्यान्चेस्टर युनाइटेडले चेल्सीलाई हरायो ★   एस्टन भिल्लासँग हार्यो म्यान्चेस्टर सिटी ★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी

इङलिस प्रिमियर लिगः लिभरपुलको उपाधि दौड कायमैइङलिस प्रिमियर लिग फुटबल अन्तर्गत गएराति भएको खेलमा लिभरपुलले वेस्टह्यामलाई १-० ले पराजित गरेको छ । यो जितसँगै लिभरपुलले लिग लिडर म्यान्चेस्टर सिटीसँगको अंक दुरी ३ अंकमा झारेको छ ।

लिभरपुलको जितमा साडियो मानेले २७ औ मिनेटमा गरेको एकमात्र गोल निर्णायक बनेको थियो। निकै रोमाञ्चपूर्ण यस खेलमा वेस्टह्यामले केही सुन्दर अवसर सिर्जना गरे पनि गोल गर्न सकेको थिएन ।

शनिबार नै भएको अर्को खेलमा चेल्सीले बर्नलीमाथि ४-० को सहज जित हासिल गरेको छ। पहिलो हाफ गोलरहित बराबरी भएको खेलमा चेल्सीले दोस्रो हाफमा गोल वर्षा गरेको थियो। चेल्सीका लागि रिज जेम्सले ४७ औ मिनेटमा पहिलो गोल गरेका थिए भने फर्वार्ड काई हाभर्टजले लगातार दुई गोल गरेका थिए । उनले ५२ र ५५ मिनेटमा गोल गर्दै टीमलाई ३-० को अवस्थामा पुर्‍याएका थिए । चौथो गोल क्रिश्टियन पुलिसिकले ६९ औ मिनेटमा गरेका थिए।

त्यस्तै अन्य खेलमा एस्टन भिल्लाले साउथहेम्टनलाई ४-० ले पराजित गरेको थियो भने न्युक्यासलले ब्राइटनलाई २-१ ले हरायो। त्यस्तै नर्विचलाई ब्रेन्टफोर्डले ३-१ ले तथा क्रिस्टल प्यालेसले उल्भ्सलाई २-० ले पराजित गरेको थियो । 

प्रिमियर लिगको २७ औ खेलको समाप्तिमा म्यानचेस्टर सिटी ६६ अंक बनाएर शीर्ष स्थानमा छ । समान २७ खेल खेलेको लिभरपुलको ६३ अंक छ । चेल्सीको ५३ अंक छ भने म्यान्चेस्टर युनाइटेड ४७ अंकका साथ चौथो स्थानमा रहेको छ। युनाइटेडलाई वेस्टह्याम र आर्सनलले ४५ अंकका साथ पछ्याइरहेका छन्।

आज आइतबार साँझ हुने म्यान्चेस्टर सिटी र म्यान्चेस्टर युनाइटेड बीचको खेलले लिगमा अझ रोमाञ्चकता ल्याउने अनुमान गरिएको छ । यदि म्यान्चेस्टर सिटी पराजित भएमा लिभरपुल र सिटीबीच उपाधि दौडमा नयाँ अध्याय शुरु हुनेछ ।