• १७ असार २०७९, शुक्रबार
  •      Fri Jul 1 2022
Logo

क्षेत्र नं ६ मा एमाओवादीको घरदैलो अभियान सुरुकाठमाडौँ, ४ कात्तिक –

एकीकृत नेकपा (माओवादी) काठमाडौँ क्षेत्र नं ६ का उम्मेदवार हिमाल शर्माले घरदैलो अभियान सुरु गर्नुभएको छ ।  काभ्रेस्थली गाविस भवनमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी उहाँले घरदैलो अभियान सुरु गर्नुभएको हो । अभियान सुरु गर्दै उम्मेदवार शर्माले जनतालाई अधिकार सम्पन्न बनाउनका लागि आफ्नो पार्टी निर्वाचनको महाअभियानमा जुटेको र आफ्नो पार्टीले पूर्ण विजय प्राप्त नगर्दासम्म जनताको पक्षमा कुनै पनि काम नहुने धारणा राख्नुभयो ।

अघिल्लो संविधानसभा निर्वाचनमा एमाओवादी अरू दलभन्दा ठूलो दल बने पनि पूर्ण बहुमत प्राप्त नहुँदा जनताको पक्षमा काम नभएको र परिवर्तनकारी शक्तिको दुई तिहाइ बहुमत प्राप्त नहुँदा जनताको पक्षमा संविधान निर्माण हुन नसकेको धारणा उहाँले राख्नुभयो ।

कार्यक्रममा स्थानीयले जनताको पक्षमा काम गर्न र परिवर्तनको प्रवाहलाई अगाडि बढाउने ढङ्गले काम गर्न आग्रह गरेका थिए । सो निर्वाचन क्षेत्रमा गोङ्गबु, मनमैजु, काभ्रेस्थली, धर्मस्थली, फुटुङ, साङ्ला र झोर गाविस रहेका छन् भने काठमाडौँ महानगरपालिकाका २९, ३० र ३१ नम्बर वडा रहेका छन् । त्यसमा समाखुसी, नयाँ बसपार्क, गल्कोपाखा, ठमेल, ज्याठा, असन, महाबौद्ध, बागबजार, कमलादी लगायतका क्षेत्र रहेका छन् ।

सो निर्वाचन क्षेत्रमा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट भीमसेनदास प्रधान, नेकपा (एमाले)का तर्फबाट योगेश भट्टराई र सङ्घीय समाजवादी पार्टीका तर्फबाट काठमाडौँ महानगरपालिका पूर्वमेयर केशव स्थापितलगायत उम्मेदवार रहनुभएको छ ।