• २१ मंसिर २०७९, बुधबार
  •      Wed Dec 7 2022
Logo
Latest
★   ओली ,ठाकुर र यादबसंग सीके राउतको छुट्टाछुट्टै भेटवार्ता ★   सर्वोच्चको प्रश्न : कुन संवैधानिक र कानूनले महाअभियोगको प्रस्ताव निष्प्रभावी भयो ? ★   दिपशिखाको दु:खेसो : प्रिय माओवादी कमरेडहरू यस्तो यदुवंशिय शैलीले क्रान्ति बन्ने भए म अज्ञानी हुँ… ★   नेपाल टेलिकमको ब्रान्ड एम्बेसडरमा पारस खड्का र प्रियंका रानी जोशी नियुक्त ★   समानुपातिकतर्फको सिट बाँडफाँटसहित दलहरूलाई पत्र ★   निर्वाचनमा खटिएका अधिकांश कर्मचारीको काज फिर्ता ★   आइएमईको अफरः चौध हजार पठाउँदा रू. १० लाख उपहार ★   राष्ट्रपतिसमक्ष प्रतिवेदन पेस ★   संसद्का महासचिवको पत्र कार्यान्वयन नगर्न मागसहित सर्वोच्चमा रिट ★   आईसीसी क्रिकेट विश्वकप लिग टुः नामिबियाद्वारा नेपाललाई २७६ रनको लक्ष्य प्रस्तुत

क्षेत्र नं ६ मा एमाओवादीको घरदैलो अभियान सुरुकाठमाडौँ, ४ कात्तिक –

एकीकृत नेकपा (माओवादी) काठमाडौँ क्षेत्र नं ६ का उम्मेदवार हिमाल शर्माले घरदैलो अभियान सुरु गर्नुभएको छ ।  काभ्रेस्थली गाविस भवनमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी उहाँले घरदैलो अभियान सुरु गर्नुभएको हो । अभियान सुरु गर्दै उम्मेदवार शर्माले जनतालाई अधिकार सम्पन्न बनाउनका लागि आफ्नो पार्टी निर्वाचनको महाअभियानमा जुटेको र आफ्नो पार्टीले पूर्ण विजय प्राप्त नगर्दासम्म जनताको पक्षमा कुनै पनि काम नहुने धारणा राख्नुभयो ।

अघिल्लो संविधानसभा निर्वाचनमा एमाओवादी अरू दलभन्दा ठूलो दल बने पनि पूर्ण बहुमत प्राप्त नहुँदा जनताको पक्षमा काम नभएको र परिवर्तनकारी शक्तिको दुई तिहाइ बहुमत प्राप्त नहुँदा जनताको पक्षमा संविधान निर्माण हुन नसकेको धारणा उहाँले राख्नुभयो ।

कार्यक्रममा स्थानीयले जनताको पक्षमा काम गर्न र परिवर्तनको प्रवाहलाई अगाडि बढाउने ढङ्गले काम गर्न आग्रह गरेका थिए । सो निर्वाचन क्षेत्रमा गोङ्गबु, मनमैजु, काभ्रेस्थली, धर्मस्थली, फुटुङ, साङ्ला र झोर गाविस रहेका छन् भने काठमाडौँ महानगरपालिकाका २९, ३० र ३१ नम्बर वडा रहेका छन् । त्यसमा समाखुसी, नयाँ बसपार्क, गल्कोपाखा, ठमेल, ज्याठा, असन, महाबौद्ध, बागबजार, कमलादी लगायतका क्षेत्र रहेका छन् ।

सो निर्वाचन क्षेत्रमा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट भीमसेनदास प्रधान, नेकपा (एमाले)का तर्फबाट योगेश भट्टराई र सङ्घीय समाजवादी पार्टीका तर्फबाट काठमाडौँ महानगरपालिका पूर्वमेयर केशव स्थापितलगायत उम्मेदवार रहनुभएको छ ।