• १३ मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Nov 29 2022
Logo
Latest
★   सुकुम्बासी बस्तीमा राज्य पक्षबाट नै डोजर आतंक फैल्याउने काम भयोः ओली ★   सुनसरी ४ मा सञ्चारमन्त्री कार्कीको अग्रता, एमालेका कुसियत भन्दा १३६ मतले अघि ★   सत्तारुढ गठबन्धनलाई अगाडी बढाउने पक्षमा नेकपा एस ★   कोहलपुर-सुर्खेत प्रसारण लाइन निर्माणको बाटो खुल्यो ★   २०४८ सालदेखि निरन्तर सांसद पाएको अर्घाखाँचीको गाउँ ★   नेप्से परिसूचकमा झिनो अङ्कको बृद्धि ★   समानुपातिक मतगणना: कति दलले पाउलान् राष्ट्रिय मान्यता ? ★   ट्रक चलाउँदै टिकटक ‘लाइभ’मा आएका चालकलाई ट्राफिक प्रहरीको कारबाही ★   अमेरिकी फ्रिडम पार्टीको घण्टी यहाँ पनि आयोः ओली ★   सबै दल मिलेर सार्वजनिक तथा सरकारी जग्गा सखाप नै पार्ने भए: पूर्वसचिव शारदाप्रसाद त्रिताल

एक सय दुई वर्षीया वृद्धालाई जबर्जस्ती करणी गर्नेलाई १० वर्ष कैदकाठमाडौँ, ४ भदौ । सर्वोच्च अदालतले १०२ वर्षकी वृद्धालाई जबर्जस्ती करणी गरेको आरोप लागेका कुमार कामी भन्ने कुम्भबहादुर सुनारलाई १० वर्ष कैद गर्ने फैसलालाई सदर गरेको छ । 

धादिङ जिल्ला अदालतले १० वर्ष कैद गरी पीडितलाई रु ५० हजार भराउने गरी भएको फैसलालाई पुनरावेदन अदालत, पाटनले सदर गरेपछि सर्वोच्च अदालत सुनार पुगेका थिए ।

सर्वोच्च अदालतका न्यायाधीशद्वय दीपकराज जोशी र गोविन्दकुमार उपाध्यायको संयुक्त इजलासले बिहीबार सुनारले १०२ वर्षकी वृद्धालाई जबर्जस्ती करणी गरेकै ठहर गरी १० वर्ष कैद गरी रु ५० हजार जरिवाना गर्ने फैसला गरेको हो ।

विसं २०६६ वैशाख २४ गते राति १२ बजे धादिङ जिल्ला बैरेनी गाविस बेल्खु बस्ने १०२ वर्षकी वृद्धाले सोही ठाउँ बस्ने रामबहादुर दमाईं र कुम्भबहादुरले आफूलाई जबर्जस्ती करणी गरेको भन्ने आरोप लगाई प्रहरीमा जाहेरी दरखास्त दिनुभएको थियो ।

उनीहरुले ती वृद्धालाई करणी गरेको भन्ने विभिन्न प्रमाणका आधारमा जिल्ला सरकारी वकिलको कार्यालय धादिङले सोही जिल्लाको जिल्ला अदालतमा मुद्दा दायर गरेपछि सो मुद्दा सर्वोच्च अदालतसमक्ष आइपुगेको हो ।

सोही विषयलाई आरोपितमध्ये सुनार मात्र सर्वोच्च अदालतमा आएका हुन् । अर्का आरोपित रामबहादुर पुनरावेदन अदालतकै फैसलामा चित्त बुझाई सर्वोच्च आएका थिएनन् ।

जबर्जस्ती करणी गरेको राति आरोपित कुम्भबहादुर र रामबहादुरले रक्सी सेवन गरी घर जाने क्रममा वृद्धा बसेको गोठमा गएका थिए । भोलिपल्ट ती वृद्धाले आपूmलाई ती दुईले जबर्जस्ती गरेको भनी गाउँलेलाई बताएकी थिइन् ।

आरोपित दुबैजना कारागार कार्यालय, धादिङमा थुनामा रहेका छन् । उनीहरु अब अदालतको फैसला बमोजिम १० वर्ष कैदमा बस्नुपर्ने भएको छ । रासस