• २० मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Dec 6 2022
Logo
Latest
★   राष्ट्रिय दल बन्न नेकपा एसलाई साढे १८ हजार मत पुगेन ★   महाकाली घटनाबारे नेपालले भारतलाई पठायो ‘कूटनीतिक नोट’ ★   रुपन्देही २ मा पुनः मतदानको माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट ★   चिया पनि ‘चक्लेटी’ स्वादमा ★   राम्रो कामका लागि गण्डकी प्रदेशमन्त्री गुरुङबाट सिक्नुपर्दछः महासचिव भुसाल ★   वीरगन्जमा रचियो सभ्य र भब्य कन्सर्टको इतिहास– तस्बिरहरु ★   विकल्प डिजिटल हेल्थ इनोभेसन अवार्ड २०२२ बाट जिभि अनलाईन हेल्थ केयर सम्मानित ★   वाग्मती किनारका सुकुम्बासी भन्छन्– ‘भूमि आयोगलाई काम गर्न दिनुपर्छ’ ★   नेयमारद्वारा बिरामी पेलेलाई स्वास्थ्यलाभको कामना ★   साइबर ब्युरोको नक्कली फेसबुक पेज बनाउने एक जना पक्राउ

बर्दियामा बाढीको खतरा, घर भत्किएर एकको मृत्युबर्दिया, ४ भदौ । बबई नदीमा पानीको सतह बढेपछि बाढी आउन सक्ने भन्दै सतर्कता अपनाउन जिल्ला प्रशासन कार्यालयले अनुरोध गरेको छ । 

बबईको पानीको सतह मापन केन्द्र चेपाङमा राति ३ बजेदेखि पानीको सतह बढेर ५.७० मि पुगेकाले नदी आसपासका सबै जनतालाई सतर्कता अपनाउन माइकिङ र स्थानीय रेडियोमार्फत अनुरोध गरिएको हो ।

बबईको पानी मापनकेन्द्र चेपाङमा पानीको सतह ५.५० सतर्कताको स्तर र ६.१० मि खतराको स्तर हो ।
आज अपराह्नसम्म चेपाङमा पानीको सतह घट्दै गएको छ । पानीको सतह घट्दै गए पनि बिहानको पानीको प्रभाव दिउँसोसम्म पर्ने भएकाले सतर्कता अपनाउन प्रशासनले अनुरोध गरेको छ ।

गए राति परेको अविरल वर्षात्का कारण घर भत्किएर बासगढी नगरपालिका वडा नं ११ माछागढका ६० वर्षीय दुर्जन थारुको मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रशासनको अनुरोध र पानीको सतह बढ्दै गएपछि बिहानै नदी आसपासका स्थानीयवासी सुरक्षित ठाउँमा सर्न थालेका छन् । बबई आपसपासका बगनाह, बनियाभार, पदनाह, धधबार र गुलरियाका जनतालाई बिहानैदेखि सतर्कता अपनाउन अनुरोध गरिएको र बाढीको सम्भावित क्षेत्रमा उद्धारका लागि सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको प्रजिअ एवम् दैवीप्रकोप उद्धार समितिका संयोजक विनोदबहादुर कुँवरले बताउनुभयो । रासस