• १७ मंसिर २०७९, शनिबार
  •      Sat Dec 3 2022
Logo

दमासकस नजिकै हवाई आक्रमण ३४ को मृत्युबेरुत, ६ भदौ । सिरियाको राजधानीको बाहिरी इलाकामा पर्ने विद्रोहीको बलियो प्रभाव रहेको क्षेत्रमा सिरियाली सैनिकद्वारा गरिएको भीषण बमबारीमा ३४ सर्वसाधारणको मृत्यु भएको समाचार छ । 

बाह्र जना बालबालिकासहित ३४ जनाको मृत्यु भएको मानवअधिकारवादी समूहले आइतबार जनाएको छ । डोउमामा भएको यस आक्रमणमा १२ बालबालिका र ८ महिलासहित ३४ सर्वसाधारण मारिएका सिरियन अब्जरभेटी फर ह्युम्यान राइट्सका निर्देशक रामी अब्देल रहमानले आइतबार बताउनुभएको छ ।
सिरियाली राष्ट्रपति बसार अल असादका समर्थक सैनिकहरूले विद्रोहीको बलियो प्रभाव रहेका डोउमा शनिबार गोलाबारी र हवाई आक्रमण भएको बताइएको छ । शनिबार अबेर राति अब्जरभेटरीले यस आक्रमणहरूमा २० व्यक्तिको मृत्यु भएको जानकारी दिएको थियो । तर यस आक्रमणमा परी घाइते भएका व्यक्तिहरूको रातभरीमा मृत्यु भएपछि सो सङ्ख्या बढेर ३४ पुगको अब्जरभेटरीले आइतबार जानकारी दिएको छ ।
यस हवाई आक्रमणमा परी केही परिवारका सम्पूर्ण सदस्य घरभित्र नै मारिएका पनि निर्देशक रामीले बताउनुभएको छ ।