• १२ मंसिर २०७९, सोमबार
  •      Mon Nov 28 2022
Logo
Latest
★   थापाथली घटनाका दोषीको नाम किटान गरी कारवाहीका लागि महानगरबाट प्रहरीमा उजुरी ★   सुनसरी-४ मा रोकिएको मतगणना सुरु गर्न निर्वाचन आयोगको निर्देशन ★   सीताराम विवाह पञ्चमी: स्वयंवर सम्पन्न ★   सुदूरपश्चिम प्रदेशको लगातार चौथो जित ★   सुनसरी ४ को अवरुद्ध मतगणना सुचारु नगरिए सडक संघर्ष थाल्ने एमालेको चेतावनी ★   ४ हजार सात सय बढीले भगबती चौधरीको अग्रता ★   जुनसुकै भूमिका निर्वाह गर्न हामी तयार छौँः उपाध्यक्ष नेम्वाङ ★   हतियारसहितका प्रर्दशनकारीलाई नियन्त्रणमा नलिई हामी फर्किदैनौँः एसपी पाण्डे ★   रोमाञ्चक खेलमा क्यामरुन र सर्बियाको बराबरी ★   पाँच महिनापछि हालियो मेलम्चीको पानी सुरुङमा

डिभी पीआर लिने ६२ कर्मचारीले जागिर छोड्दै : मन्त्री पण्डितकाठमाडौ, भदौ १९ । सामान्य प्रशासन मन्त्री लालबाबु पण्डितले डीभी र पीआरकै कारण जागिर छोड्ने र छोड्न चाहनेको संख्या ६२ जना पुगेको बताएका छन् ।

शनिबार रिपोर्टर्स क्लबको कार्यक्रममा मन्त्रीे पण्डितले डिभी र पीआरकै कारण जागिरबाट राजिनामा दिनेको संख्या ४ रहेको, त्याग्नेको संख्या १०, परिवारसँग डीभीपीआर भएको जानकारी दिने ७, परित्याग गर्न चाहेको १० जानकारी दिए ।
उनले भने–‘संविधान बनेपछि राजनीतिज्ञलाई पनि कारवाही हुन्छ । डीभी पीआर लिनेहरुमा महाविपत्ति आईसकेको छ ।’
संयुक्त सरकारको बाध्यताका कारण पेन्सन रोक्न नसकेको जानकारी दिदै उनले प्रहरी, सेना, टेलिकम र विश्वविद्यालयमासमेत पीआर र डीभीको विषयमा परिपत्र गरिसकेको बताए । संविधान जारी भएपछि प्रधानमन्त्रीको कार्यालयदेखि जहाँ पनि बसिरहेका राजनीतिज्ञहरुमाथि पनि कारवाही हुने दावी गरे ।

थारु नेता धनिरामको बर्खास्ती हुने
मन्त्री पण्डितले सरकारी कर्मचारी भएर थरुहटको आन्दोलनको नेतृत्व गरिरहेका
धनिराम चौधरीलाई जागिरबाट बर्खास्तीसम्म हुनसक्ने बताए । उनले भने, ‘चौधरीलाई कारवाहीको प्रक्रिया सुरु भइसकेको छ । बर्खास्तीसम्म हुनसक्छ ।’ बताए ।
नयाँ संविधानमा कर्मचारीहरुको ट्रेड यूनियन अधिकार नखोसिने भन्दै हडताल गर्न पाउने अधिकार भने नहुने स्पष्ट पारे ।