• १८ असार २०७९, शनिबार
  •      Sat Jul 2 2022
Logo
Latest
★   राससका अध्यक्ष झालाई स्वतन्त्रता सेनानी सम्मान ★   चुइगम पड्काएरै सके नेपालीले ४१ करोड ★   निजगढ अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल गठबन्धन सरकारको पहिलो प्राथमिकतामाः प्रधानमन्त्री देउवा ★   स्वतन्त्र उम्मेदवारहरु पनि छुट्टै राजनीतिक दल घोषणा गर्ने तयारीमा ★   स्वास्थ्य मन्त्रालयद्वारा पूर्वतयारी अवस्थामा रहन अस्पताललाई निर्देशन ★   प्रधानसेनापतिद्वारा संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण ★   सभामुख सापकोटा र अजरबैजानका सभामुख गफारोवाबीच भेटवार्ता ★   गिरिजाप्रसाद कोइरालाको नाममा विश्वविद्यालय स्थापना गर्नुपर्छः उद्योगमन्त्री बडू ★   गाईघाटका पसल डुबानमा ★   बेनी–जोमसोम सडक अवरुद्ध

डिभी पीआर लिने ६२ कर्मचारीले जागिर छोड्दै : मन्त्री पण्डितकाठमाडौ, भदौ १९ । सामान्य प्रशासन मन्त्री लालबाबु पण्डितले डीभी र पीआरकै कारण जागिर छोड्ने र छोड्न चाहनेको संख्या ६२ जना पुगेको बताएका छन् ।

शनिबार रिपोर्टर्स क्लबको कार्यक्रममा मन्त्रीे पण्डितले डिभी र पीआरकै कारण जागिरबाट राजिनामा दिनेको संख्या ४ रहेको, त्याग्नेको संख्या १०, परिवारसँग डीभीपीआर भएको जानकारी दिने ७, परित्याग गर्न चाहेको १० जानकारी दिए ।
उनले भने–‘संविधान बनेपछि राजनीतिज्ञलाई पनि कारवाही हुन्छ । डीभी पीआर लिनेहरुमा महाविपत्ति आईसकेको छ ।’
संयुक्त सरकारको बाध्यताका कारण पेन्सन रोक्न नसकेको जानकारी दिदै उनले प्रहरी, सेना, टेलिकम र विश्वविद्यालयमासमेत पीआर र डीभीको विषयमा परिपत्र गरिसकेको बताए । संविधान जारी भएपछि प्रधानमन्त्रीको कार्यालयदेखि जहाँ पनि बसिरहेका राजनीतिज्ञहरुमाथि पनि कारवाही हुने दावी गरे ।

थारु नेता धनिरामको बर्खास्ती हुने
मन्त्री पण्डितले सरकारी कर्मचारी भएर थरुहटको आन्दोलनको नेतृत्व गरिरहेका
धनिराम चौधरीलाई जागिरबाट बर्खास्तीसम्म हुनसक्ने बताए । उनले भने, ‘चौधरीलाई कारवाहीको प्रक्रिया सुरु भइसकेको छ । बर्खास्तीसम्म हुनसक्छ ।’ बताए ।
नयाँ संविधानमा कर्मचारीहरुको ट्रेड यूनियन अधिकार नखोसिने भन्दै हडताल गर्न पाउने अधिकार भने नहुने स्पष्ट पारे ।