• ४ आश्विन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Sep 21 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीचको दोस्रो वार्ता निष्कर्षविहीन ★   पूर्व कुमारी, गणेश र भैरवलाई श्रीपद भत्ता प्रदान ★   नेपाल पाकिस्तानसँग पराजित ★   गोपालदास पत्रकारिता पुरस्कार शर्मालाई ★   प्रधान सेनापति आइतबार नयाँ दिल्ली जानुुहुँदै ★   साउन र भदौमा पाँच अर्ब ४३ करोडको विद्युत् निर्यात ★   शिक्षक आन्दोलनले बानेश्वरको दुवो माडिएपछि बालेनको व्यङ्ग्य– ‘नटिप्नु हेर कोपिला, नचुँड्नु पाप लाग्दछ’ ★   श्रम आप्रवासनका सवाल सम्बोधन गर्न सरकारको ४७ बुँदे निर्णय ★   सरकारको तर्फबाट गृहमन्त्रीले शिक्षकसँग वार्ता गर्ने, दोस्रो चरणको छलफल आजै बेलुका हुने ★   मानवताले जलवायुमा नरकको ढोका खोलेको छ: गुटेरेस

काठमाडौंमा प्रकाशमान कमजोर, सभापति र प्रतिनिधि नै गुमाएसभापतिमा उम्मेदवारी दिने तयारी गरिरहेको भनिएका नेपाली काँग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंह काठमाडौँमै कमजोर देखिएका छन् । नेपाली काँग्रेसको आसन्न १४ औँ महाधिवेशनमा सिंहले सभापति पदमा उम्मेदवारी दिने तयारी गरिरहेको बताएका छन् । 

प्रकाशमानको आफ्नो आधार भनेको काठमाडौँ उपत्यका हो भनिएको छ । उनले आफूले काठमाडौँ उपत्यकाका अधिकांश प्रतिनिधिको मत प्राप्त गर्ने दाबी गरिरहेका छन् । तर पनि उपत्यका त परै जाओस् उनले काठमाडौँ जिल्लाकै मत मात्र पनि सुरक्षित गर्न सकिरहेका छैनन् । 

केन्द्रीय महाधिवेशनका लागि प्रतिनिधि छनोटका लागि सम्पन्न भएका सोमबार र मंगलबारका परिणामहरु हेर्दा यस्तो देखिएको हो । उनले कामठाडौँका निर्वाचन क्षेत्रहरुमध्ये एकपछि अर्काे गर्दै गुमाउँदै गएका छन् । यो परिणाम हेर्दा लाग्छ उनले आगामी महाधिवेशनमा देशका अरु जिल्ला त के काठमाडौँबाट नै मत पाउन गाह्रो छ । 

हिजो सम्पन्न काठमाडौँको क्षेत्र नं ५ को निर्वाचनमा उनले सभापति नै गुमाएका छन् । क्षेत्र नं ५ का निर्वाचित सभापति श्यामबहादुर खड्का संस्थापन पक्षका हुन् । यतिमात्र होइन, क्षेत्र नं ५ का अरु प्रतिनिधिहरु पनि देउवा पक्षका नै आएका छन् । सो क्षेत्रका एक महाधिवेशन प्रतिनिधिले भने– यहाँबाट निर्वाचित भएका २६ जनामध्ये २० जना प्रतिनिधि नै देउवाका छन् । 

यसअघि पनि प्रकाशमानले क्षेत्र नं ९ मा यस्तै परिणाम व्यहोर्नुपरेको थियो । उनले क्षेत्र नं ९को ख क्षेत्रमा त सभापतिको उम्मेदबार नै पाएका थिएनन् । सिंहले उम्मेदबार समेत नपाएपछि देउवा समर्थित राजेन्द्र प्रसाद भट्टराइको प्यानल नै निर्वाचित भएको थियो । 

त्यसैगरी सोही क्षेत्रको प्रदेश सभा क क्षेत्रमा पनि सभापतिमा देउवा समर्थित मोहन बस्नेत अध्यक्षमा आएका थिए । यी दुवै क्षेत्रबाट महाधिवेशन प्रतिनिधिहरु पनि देउवा समर्थित नै आएका थिए । यो परिणाम हेर्दा प्रकाशमान सिंहले आगामी महाधिवेशनमा सभापतिमा उम्मेदबारी दिने कि नदिने भन्ने विषयमा दुविधामा रहेका उनका एकजना समर्थकले जनाएका छन् ।