• ४ आश्विन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Sep 21 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीचको दोस्रो वार्ता निष्कर्षविहीन ★   पूर्व कुमारी, गणेश र भैरवलाई श्रीपद भत्ता प्रदान ★   नेपाल पाकिस्तानसँग पराजित ★   गोपालदास पत्रकारिता पुरस्कार शर्मालाई ★   प्रधान सेनापति आइतबार नयाँ दिल्ली जानुुहुँदै ★   साउन र भदौमा पाँच अर्ब ४३ करोडको विद्युत् निर्यात ★   शिक्षक आन्दोलनले बानेश्वरको दुवो माडिएपछि बालेनको व्यङ्ग्य– ‘नटिप्नु हेर कोपिला, नचुँड्नु पाप लाग्दछ’ ★   श्रम आप्रवासनका सवाल सम्बोधन गर्न सरकारको ४७ बुँदे निर्णय ★   सरकारको तर्फबाट गृहमन्त्रीले शिक्षकसँग वार्ता गर्ने, दोस्रो चरणको छलफल आजै बेलुका हुने ★   मानवताले जलवायुमा नरकको ढोका खोलेको छ: गुटेरेस

न्यायलयको बारेमा प्रधानमन्त्री र बार टोली बिच छलफल हुँदैकाठमाडौं । न्यायलयको विषयमा मौन नबस्न भन्दै प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको ध्यानकर्षण गराएको नेपाल बार र प्रधानमन्त्री बीच आज छलफल हुँदैछ । छलफलका लागि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देवाउले आज नेपाल बार एसोसिएसन टोलीलाई बिहान साढे १० बजे बालुवाटारमा बोलाउनु भएको छ ।

बिहिबार नेपाल बारले सर्वोच्च देखी बालुवाटार सम्म मार्चपास गर्दै ध्यानाकर्षण गराएको थियो । एक महिना अगाडी देखी प्रधानन्यायधीश चोलेन्द्रशमशेर जबराको राजीनामा माग्दै आन्दोलन गरिरहेको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस – न्यायालयको बिषयमा प्रधानमन्त्री देउवालाई खोज्दै बार बालुवाटारमा

बार सडकबाट हटाउन बल प्रयोग गरिरहेको छ भने प्रधानन्याधीश राणाले आफु सबैधानिक प्रक्रियाबाट मात्र बाहिरिने बताउदै आउनु भएको छ। प्रधानमन्त्री देउवाले यस अघि सरकार र पार्टी दुबै संयन्त्रमा यस विषयमा छलफल नै गर्न चाहानु भएको थिएन । कुनै बैठकमा यस बारेमा कुरा उठे उहाँले त्यसलाई तत्काल रोक्ने गर्नुभएको थियो ।