• ४ आश्विन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Sep 21 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीचको दोस्रो वार्ता निष्कर्षविहीन ★   पूर्व कुमारी, गणेश र भैरवलाई श्रीपद भत्ता प्रदान ★   नेपाल पाकिस्तानसँग पराजित ★   गोपालदास पत्रकारिता पुरस्कार शर्मालाई ★   प्रधान सेनापति आइतबार नयाँ दिल्ली जानुुहुँदै ★   साउन र भदौमा पाँच अर्ब ४३ करोडको विद्युत् निर्यात ★   शिक्षक आन्दोलनले बानेश्वरको दुवो माडिएपछि बालेनको व्यङ्ग्य– ‘नटिप्नु हेर कोपिला, नचुँड्नु पाप लाग्दछ’ ★   श्रम आप्रवासनका सवाल सम्बोधन गर्न सरकारको ४७ बुँदे निर्णय ★   सरकारको तर्फबाट गृहमन्त्रीले शिक्षकसँग वार्ता गर्ने, दोस्रो चरणको छलफल आजै बेलुका हुने ★   मानवताले जलवायुमा नरकको ढोका खोलेको छ: गुटेरेस

अब चुनावको तयारीमा लाग्ने छौँ : ओलीकाठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीको महाधिवेशनपछि चुनावको तयारीमा लाग्ने बताउनुभएको छ । पार्टीको १० औँ महाधिवेशको उद्घाटन सत्रलाई सम्बोधन गर्दै उहाँले मुलुकको सार्वभौमसत्ताको रक्षा र विकासका लागि एमालेलाई एकल बहुमत चाहिएकाले महाधिवेशन लगत्तै चुनावको तयारीमा होमिने बताउनुभयो । 

निकट भविष्यमा हुने चुनावहरु आउँदैछन् भन्दै ओलीले भन्नुभयो, “अब हामी चुनावको तयारीमा जानेछौँ, जनमत तयार गर्नेछौँ र एकल बहुमत ल्याएर देशको सार्वभौमसत्ता र लोकतन्त्रको रक्षा गर्नेछौँ ।”

लिम्पियाधुरा, लिपुलेक र कालापानी फिर्ता ल्याउनेछौँ

ओलीले भारतसँग संवाद गरेर नयाँ नक्सामा समेटिएको लिम्पियाधुरा, लिपुलेक र कालापानीको जमीन फिर्ता ल्याउनुपर्ने बताउनुभयो । 

“हामीले नेपालको नयाँ नक्सामा हाम्रो भूगोल लिम्पियाधुरा, लिपुलेक र कालापानीलाई समेटेका छौँ”, उहाँले भन्नुभयो, “अब हामीले हाम्रो छिमेकीसँग संवाद गरेर त्यो जमीन फिर्ता लिनेछौँ, ती जमीन फिर्ता नलिएसम्म हामीलाई दबिएको र हेपिएको अनुभति भइरहन्छ, हामीले त्यो जमीन फिर्ता ल्याएर वास्तविक मित्रता र छिमेकीको सम्बन्ध बनाउन चाहन्छौँ ।”