• १७ आश्विन २०८०, बुधबार
  •      Wed Oct 4 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपथ्य क्यानाडा भ्रमणको पहिलो शो क्यालगरीमा सम्पन्न ★   चीन १६१ स्वर्णसहित शीर्षस्थानमा, कबड्डीमा नेपालको पदकको टुङ्गो केहीबेरमा ★   परराष्ट्र मामिला प्रतिष्ठान र नेफेजबीच सहकार्य गर्न समझदारी  ★   वडादशैंको पुर्वसन्ध्यामा विद्यार्थीको दुर्गा नृत्य र देवीहरुको झाँकी ★   पुल्चोक क्याम्पसको परीक्षा बोर्डका पदाधिकारीले दिए सामुहिक राजीनामा ★   च्याम्पियन्स लिगमा रियलको रोमाञ्चक जित ★   एमसिसी परियोजना: संसदबाट गरिएको व्याख्यात्मक घोषणामा सहमत छौं- सिइओ अल्ब्राइट ★   च्याम्पियन्स लिगमा आर्सनल र म्यान्चेस्टर युनाइटेडको हार ★   नेपालगञ्जको अवस्था: झडपमा तीन सुरक्षाकर्मीसहित १३ घाइते ★   पशुपति क्षेत्र विकास कोषको सदस्य सचिवको जिम्मेवारी राजकुमारलाई

‘तारे जमीं पर’ का इशान अवस्थीलाई १५ वर्षपछि चिन्नै मुश्किलएजेन्सी । फिल्मको कथासँगै केही फिल्मका कलाकारले हाम्रो मनमा छुट्टै ठाउँ बनाएका छन् । 

सन् २००७ मा आएको मनोवैज्ञानिक ड्रामा फिल्म ‘तारे जमीं पर’ मा निकै कम बोल्ने आफ्नै प्रश्नमा मग्न रहने इशान अवस्थीले पनि आफ्नो अभिनय कौशलले दर्शकको मनमा विशेष स्थान बनाएका थिए ।

यो क्यारेक्टरमा रहेका कलाकारको वास्तविक नाम दर्शिल सफारी हो । यो फिल्मको सुटिङका ​​क्रममा दर्शिल १० वर्षका मात्र थिए । आज अर्थात मार्च ९, २०२२ मा दर्शिल २५ वर्षका भए । आज उनको जन्मदिनको अवसरमा यो १५ वर्षमा दर्शिलमा कत्तिको परिवर्तन भयो र उनी के गर्दै छन्, चर्चा गरौं ।

दर्शिल सफारीले आज आफ्नो २५ औं जन्मदिन मनाउँदै छन् । १५ वर्षपछि दर्शिल सफारीको लुक पूरै परिवर्तन भएको छ । सफारीले आफ्नो तस्बिर सामाजिक सञ्जाल अकाउन्टमा शेयर गरिरहन्छन् । यी तस्विरहरू देखेर फ्यानहरूलाई यो ‘तारे जमीं पर’ का साना इशान अवस्थी हुन् भनेर चिन्न गाह्रो हुन्छ ।

‘तारे जमीं पर’ मा डिस्लेक्सिया पीडित बालकको भूमिका निर्वाह गरेका दर्शिल सफारी धेरै शो र सिरियलमा देखा परेका छन् । उनी सानो पर्दा र ठूला पर्दा दुबैमा आफ्नो अभिनय कला देखाउँदै आएका छन् । 

दर्शिलले ‘बम बम बोले’, ‘जोकेकोमन’ र ‘मिडनाइट्स चिल्ड्रेन’ जस्ता फिल्ममा काम गरिसकेका छन् ।