• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   मन्त्रिपरिषद्को बैठक बस्दै ★   चिसोले जमेको पञ्चकुुण्ड तालमा रमाउँदै पर्यटक ★   एनसेल प्रकरण: `अपार करछलि´को गहिरो अनुसन्धान जरुरी : महामन्त्री शर्मा ★   म्यान्चेस्टर युनाइटेडले चेल्सीलाई हरायो ★   एस्टन भिल्लासँग हार्यो म्यान्चेस्टर सिटी ★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी

केपीलाई हटाउन देउवालाई प्रधानमन्त्री बनाउनुपर्ने अवस्था आयो– प्रचण्डकाठमाडौँ । नेकपा (माओवादी केन्द्र) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले आफूहरुले आफ्नो पार्टीको नभई अन्य पार्टीका प्रमुखलाई प्रधानमन्त्री बनाउनुपर्ने विचित्रको अवस्था आएको बताउनुभएको छ ।

पार्टीको कर्णाली प्रदेश समितिको प्रशिक्षमा शुक्रबार अध्यक्ष प्रचण्डले ‘केपी प्रवृत्ति’ विरुद्ध लड्न नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री बनिदिनुस् भन्ने अवस्था आएको बताउनुभयो ।

प्रतिनिधिसभाको प्रत्यक्षतर्फको निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेसले भन्दा बढी सिट आफ्नो पार्टीले जितेको भए पनि देउवाकहाँ गएर आफू र माधव नेपालले ‘तपाइँ प्रधानमन्त्री बनिदिनुस, आवश्यक बहुमत सङ्ख्या हामी पुर्याउँछौँ’ भन्नुपर्ने अवस्था आएको बताउनुभयो । केपी प्रवृत्तिविरुद्ध लड्नका लागि आफ्नो पार्टीले त्यस्तो विचित्रको अवस्था गर्नुपरेको उहाँको भनाइ थियो ।